Jak pozbyć się plam z materacy?

Plamy na materacu - czyszczenie materacy odkurzaczem piorącym

Pot, mocz, rozlane wino to tylko niektóre z substancji, które mogą poplamić materac w naszym łóżku. A to właśnie łóżko jest tym miejscem, w którym każdy spędza 1/3 swojego życia zatem pielęgnacja oraz regularne pranie w celu pozbycia się wszelkiego rodzaju bakterii powinno być ważnym elementem porządków w każdym domu.

Odkurzacze piorące od kilku już lat są reklamowane jako narzędzia, dzięki którym każdy będzie w stanie usunąć plamy, wyprać dywan czy usunąć plamy z mebli. Jednak wielu przeraża cena usług oferowanych przez specjalistów zajmujących się profesjonalnym praniem dywanów oraz wykładzin.

Czy jest zatem jakiś prosty i TANI sposób na pozbycie się plam z materacy? Ależ oczywiście gdyż od kilku lat na polskim rynku zaczynają się pojawiać wypożyczalnie odkurzaczy piorących, które dają możliwość wypranie nie tylko dywanów ale również samodzielnego odplamienia materacy, krzeseł, sof, kanap i wszystkich tych elementów tapicerowanych, których nie można wyprać w pralce.

Pranie materaca to czynność trwająca od 20-30 minut w zależności od jego powierzchni oraz poziomu zabrudzenia. Proces prania to stosunkowo łatwa czynność, a instruktaż otrzymuje każdy najemca w momencie odbioru sprzętu.

Na początku każdą praną powierzchnię należy odkurzyć w celu pozbycia się suchych zanieczyszczeń. Kolejnym etapem jest pranie czyli nanoszenie wraz z jednoczesnym ściąganiem wody z chemią. Woda której używamy do przygotowania takiej substancji piorącej powinna mieć ok 50 stopni co zapewnia najlepsze warunki pracy roztworu.

Po wypraniu całej powierzchni materaca przychodzi kolej na proces płukania w którym w analogiczny jak powyżej sposób cała powierzchnia materaca jest prana ale czystą ciepłą wodą (bez chemii). Takie płukanie pozwala na wypłukanie resztek chemii.

Po płukaniu ostatnim procesem jest odessanie pozostałości po chemii tak aby doprowadzić materac do stanu „maksymalnej suchości”.

Poprzez wykonanie wszystkich powyżej opisanych kroków materac będzie czysty, wolny od bakterii, a proces suszenia powinien zająć nie więcej aniżeli kilka godzin w warunkach domowych.

 

Zadzwoń