Czyszczenie kostki brukowej Katowice

Jak profesjonaliści myją kostkę brukową na terenie Katowic? Czy czyszczenie kostki to zadanie łatwe, przyjemne czy wymaga dużo sił wiedzy? Jakie są najważniejsze elementy, narzędzia potrzebne do mycia kostki brukowej. Na te oraz inne pytania odpowiemy w poniższym artykule. Jak umyć kostkę brukową, albo dlaczego lepiej zatrudnić firmę do mycia kostki w Katowicach?

 1. Jak poprawnie myje się kostkę brukową? Na co zwrócić uwagę? Jak szybko wyczyścić bruk?

  Na początku przygotowanie sprzętu i zaplanowanie sektorów pracy. Od czego zaczynamy, w którym kierunku pchamy zabrudzenia i jakiej dyszy użyjemy do czyszczenia kostki brukowej.
  W przypadku bardzo silnie zabrudzonej kostki wybór pada zazwyczaj na dyszę rotacyjną czyli turbo dyszę. Świetnie radzi sobie z przerostami i usuwaniem zabrudzeń w stylu „kropeczek z drzew”. Efekty widać już po kilku metrach.

 2. Dysza rotacyjna, poprzez ruch wirowy wody i zwiększenie skutecznej siły uderzenia nawet o 20% pozwala znacznie szybciej pozbyć się silnych zabrudzeń.

  Wirująca woda znacznie lepiej penetruje i odspaja brud z nierównych powierzchni, szczelin, i innych nierównych powierzchni. Efektem ubocznym jest duża siła i zasięg wyrzucania zabrudzeń dlatego zawsze w przypadku pracy z dyszą rotacyjną nosimy pełny ubiór gumowy, gumowce, maskę itp.

 3. Użycie talerza upraszcza pracę mycia kostki brukowej jednocześnie minimalizując chlapanie wody.

  Użycie talerza na dużej powierzchni przyśpiesza pracę i eliminuje silne chlapanie wodą na elewację i dookoła w czasie mycia kostki brukowej. Jednak nawet najlepszy talerz wymaga by po umyciu kostki spłukać i zebrać brud ręcznie.

 4. Do płukania kostki zazwyczaj używamy dyszy płaskiej.

  Pozwala ona na skuteczne skierowanie brudu w jednym kierunku, z którego najczęściej łopatą zbieramy brud na taczkę czy do worków.

 5. Poprawne wypłukanie to najważniejszy i zarazem najtrudniejszy krok. Dobre zaplanowanie jak szybko pozbyć się brudu i skierować go we właściwym kierunku to wiedza, doświadczenie i ciężka praca

  Po umyciu kostki trzeba jeszcze dobrze wypłukać wszystko to co udało nam się usunąć. Płukanie to naprawdę brudna robota i dużo ciężkiej pracy.

 6. Piaskowanie i efekt finalny to nagroda zarówno dla klienta jak i dla nas.

  Czysta i za piaskowana kostka daje dużo satysfakcji. Po całym dniu czy 2 dniach mamy efekt finalny naszej pracy.

Czyszczenie kostki na terenie Katowic.

Zadzwoń