Czyszczenie, pranie dywanów z wiskozy, akrylu, shaggy

Pranie dywanu shaggy

Sposoby czyszczenie dywanów powinny być odpowiednio dobrane do jego typu. Inaczej pierzemy dywany z wiskozy a inaczej z akrylu czy innych materiałów. Poniżej opiszemy sposoby czyszczenia dywanów w zależności od materiałów z jakich są zrobione. Takie postępowanie zagwarantuje najwyższej jakości efekt.

Dywany z wiskozy

 

  1. Odkurzanie powinno się odbywać bez użycia szczotki przy użyciu samej tylko ssawki zawsze w kierunku ułożenia włosa („z włosem”) a nie „pod włos”.
  2. Odplamianie czyli usuwanie plam z dywanu powinno się zawsze zaczynać od usunięcia plam przy pomocy tkaniny dobrze absorbującej wilgoć. dywany z wiskozyNie można pocierać gdyż to niszczy runo.
  3. Pranie polega na naniesieniu chemii piorącej o temperaturze ok 50 stopni Celsjusza oraz jednoczesnym zasysaniu brudnej wody. Dzięki temu otrzymujemy maksymalnie suchą powierzchnię oraz jesteśmy w stanie pozbyć się maksymalnej ilości rozpuszczonego brudu.
  4. Ważne jest aby pamiętać o tym iż do prania dywanów wiskozowych należy stosować delikatne środki o pH neutralnym. Do tego typu dywanów nie powinno się stosować odplamiaczy takich jak Vanish. Dywany z włókien wiskozowych (sztuczny jedwab) tkane są na bawełnie i dzięki temu mogą być prane.

Czyszczenie dywanów z akrylu

  1. Na początku dokładne odkurzanie.

dywany z akrylu

  1. Usuwanie plam z tego typu dywanów jest znacznie łatwiejsze a to za sprawą sztucznego materiału, z którego są wykonane. Nie tracą koloru, nie uczulają dlatego są bardzo często kupowane do pokojów dziecięcych. Można do nich stosować silne środki czyszczące jak również usuwające zapachy i plamy odplamiacze.

 

Czyszczenie dywanów typu shaggy (polipropylen)

  1. Dywany „włochate” typu shaggy bardzo łatwo się czyści. A to wszystko dzięki temu że włosy takiego dywanu nie łączą się.shaggy dywan
  2. Do prania takiego typu dywanu najlepiej zastosować odkurzacze piorące z turbo szczotkami co zapewni jeszcze lepszą penetrację całej długości włosia.
  3. Do czyszczenia używamy standardowych środków piorących takich jak TENZI EX lub Karcher RM 760.

 

 

Zadzwoń