Mycie elewacji Katowice

Czyszczenie elewacji z zielonego nalotu wymaga dużej wiedzy, sprzętu oraz godzin ciężkiej pracy. Dzięki prawie 10 latom doświadczenia potrafimy uzyskać rezultaty zadowalające każdego klienta. Do usuwania zielonych zabrudzeń stosujemy metodę soft wash czyli:
– chemia do mchów porostów aplikowana na powierzchnię
– szczotkowanie
– spłukiwanie

 1. Na początku nakładamy pianę z środkiem na zabrudzenia takie jak mech, porosty, grzyby, które silnie wnikają w strukturę tynku mineralnego.

  Czyszczenie zawsze rozpoczynamy od aplikacji na powierzchnię odpowiednich środków do czyszczenia. W tym wypadku aplikujemy go z pomocą szczotki z miękkim włosiem co pozwala na bardzo dobrą penetrację czyszczonej powierzchni.

 2. Kolejnym etapem jest płukanie elewacji z pomocą niskiego ciśnienia 30-100 Bar, gorącą wodą z myjki. Temperatura wody do mycia elewacji powinna mieć od 60 do 80 stopni.

  Płukanie metodą softwash czyli chemia, szczotkowanie i niskie ciśnienie z wysoką temperaturą to jedyny, skuteczny sposób na doczyszczenie elewacji.

 3. Efekty które osiągamy są długofalowe. Dzięki aplikacji środka na glona, mchy efekt jest długofalowy.

  Chemia, którą aplikujemy działa powierzchniowo jednocześnie wnikając w strukturę. Po wyczyszczeniu zabezpiecza powierzchnię przez dłuższy okres czasu, wytwarzając środowisko przeciwdziałające powstawaniu wszelkiego rodzaju mikroorganizmów. Stosowany profilaktycznie zwiększa odporność biologiczną czyszczonych podłoży.

 4. Efekt mycia elewacji na całej powierzchni daje dużo satysfakcji. Dzięki wiedzy, umiejętnością doczyszczamy bez powstania jakichkolwiek uszkodzeń co może mieć miejsce w przypadku mycia wysokociśnieniowego.

  Myjka ciśnieniowa służy tylko do wypłukania, a nie do usunięcia nalotu. Nie ważne czy tynk jest biały, szary czy innego koloru. Środki roślinobójcze nie uszkadzają farby, cementu, tynku. Dają efekty za każdym razem.

 5. WAŻNE: Dobre wypłukanie elewacji daje długofalowy efekt na kilka lat.

  Impregnacja elewacji, czyli pokrycie elewacji specjalnym środkiem, który zabezpiecza porowatą strukturę przed wnikaniem zabrudzeń to zabieg opcjonalny ale wydłużający efekt nawet do 10 lat.

Zadzwoń