Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży

Przeważnie na rynku nieruchomości występujemy w roli klientów, którzy poszukują nowego domu lub mieszkania. Możne jednak zdarzyć się również, tak, że przyjdzie nam szukać kupców na nasz lokal.

Wartość nieruchomości kształtowana jest przez kilka aspektów. Na przeważającą większość nie mamy jednak żadnego wpływu podczas procesu sprzedaży. Mowa tutaj na przykład o powierzchni lub lokalizacji. W celu zwiększania atrakcyjności nieruchomości na rynku, warto zastosować kilka ogólnodostępnych sztuczek. Przy sprzedaży kluczową rolę odgrywa pierwsze wrażenie, które powinno być pozytywne. Odnowienie elewacji jest bardzo dobrym pomysłem. Przy jej malowaniu warto wybrać kolor nie rzucający się w oczy, który będzie odpowiednio komponować się z sąsiednimi budynkami. Okolica dzięki temu będzie wyglądać na jeszcze bardziej atrakcyjną.

Ważnym elementem są również okna oraz drzwi. Elementy wpływają na klienta przy ocenie, czy dom można uznać za stary lub nowy. Wymiana okien jest drogim zabiegiem, ale czasem koniecznym. Lepiej dokonać ich wymiany, i liczyć na to, że inwestycja przełoży się na wyższą wartość mieszkania. Klient przed zapoznaniem się z wnętrzem zwróci uwagę na okna, drzwi oraz podwórko. Posadzenie niewielkich drzewek, żywopłotu czy skoszenie trawnika to kolejne cele, które warto zrealizować. To szczegóły, które mogą zdecydować o sprzedaży nieruchomości.

Zapraszając potencjalnego nabywcę do domu, należy pamiętać o zadbanej podłodze. Powinna ona naturalnie łączyć wszystkie pomieszczenia, gwarantować wrażenie jedności wszystkich pokoi..

Potencjalni klienci najczęściej zwracają uwagę na dwa kluczowe pomieszczenia – kuchnię oraz łazienkę. (salony z racji tego, że są łatwe to porównania ze sobą, różnią się przeważnie jedynie rozmiarem okien). W kuchni najczęściej dochodzi do wymiany półek oraz blatów, ponieważ one najszybciej ulegają zniszczeniu, lub zabrudzeniu przez tłuste ślady, które zostaną zauważone przez każdego nabywcę. W łazience należy dokładnie wyczyścić fugi, nie ma jednak konieczności wymiany kafelek. Czyszczenie fug nie sprawia problemów, a efekt końcowy jest widoczny. Wymianie powinny podlegać pojedyncze płytki, które zostały porysowane, czy też uległy pęknięciu. Wymiany należy koniecznie dokonać, jeżeli uszkodzone płytki znajdują się w widocznym miejscu.

Przygotowanie nieruchomości do sprzedaży wymaga również prac ogólnych. Nie należy zapominać o oświetleniu, które buduje odpowiednią atmosferę wokół naszego mieszkania lub domu. Przykładowo, obecnie żyrandole wychodzą z łask, w ich miejsce pojawiają się reflektory oraz lampy stojące znajdujące się w newralgicznych miejscach. Przy doborze oraz rozmieszczeniu oświetlenia dobrze jest skonsultować się ze specjalistą. Nawet niewielkie zmiany mogą pozytywnie lub negatywnie wpłynąć na postrzeganie nieruchomości.

Białe ściany warto pomalować. Dobór kolorów ma ogromne znaczenie. Wiele cennych rad znajdziemy na szczęście w Internecie. Z nich dowiemy się, jak umiejętnie dopasować do siebie konkretne barwy. Kompleksowe wysprzątanie domu powinno być naszym ostatnim zadaniem przed zaproszeniem kupca do środka. Każde miejsce w domu powinno być czyste. Dociekliwy klient będzie z pewnością zwracać na to uwagę.

Oprócz tego dobrym rozwiązaniem jest wykonanie profesjonalnych zdjęć nieruchomości. Dzięki zawodowemu port-folio nasza oferta przyciągnie większą liczbę potencjalnych nabywców.

Jak widać, lista zadań jest obszerna. Nie wszystkie trzeba obowiązkowo wykonać, ale większość z nich przyczyni się wydatnie do zwiększenia wartości nieruchomości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *