Wybieramy w dobrej cenie myjkę ciśnieniową.

Myjka ciśnieniowa znajdująca się w garażu – to marzenie niejednego kierowcy. Obecnie to marzenie można zrealizować bez konieczności ponoszenia większych nakładów finansowych.

Myjka ciśnieniowa przyda się zawsze

Lista zalet myjki ciśnieniowej jest długa. Woda znajdująca się pod ciśnieniem okaże się pomocna choćby nawet przy okazji czyszczenia każdej powierzchni, również tych trudno dostępnych i wymagających dokładności i delikatności. Do takich należy zaliczyć na przykład lakier samochodowy. W myjni ciśnieniowej natychmiastowo pozbędziemy się kurzu czy też błota zalegającego na karoserii. Myjka przygotuje również do mycia ręcznego. Pomysłem wartym realizacji jest również adaptacja myjki ciśnieniowej na profesjonalną myjnię bezdotykową. Przeważająca część takich urządzeń wyposażona jest w pianownicę – pozwala ona na rozpylenie piany aktywnej – środka czyszczącego. Służy ona do efektywnego czyszczenia nadwozia. Jakość czyszczenia będzie bardzo zbliżona do możliwości oferowanych przez myjnie bezdotykowe. Kluczowe znacznie w tej kwestii mają zawsze parametry urządzenia, które mają przełożenie na efektywność w działaniu.

Podstawowe parametry myjek

Ważnym elementem myjki jest pompa. Należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana jej głowica. Głowica wykonana z aluminium najlepiej odpowiada potrzebom auta. Jest ona znacznie trwalsza od głowicy wykonanej z plastiku. Pozwala ona korzystać z myjki bez przerw. Zawsze należy zwracać uwagę na ciśnienie robocze, nie zaś na maksymalne, które myjka osiąga jedynie przez moment. Urządzenie, które osiąga ciśnienie robocze w granicach 130-150 barów najlepiej sprawdzi się w czasie czyszczenia lakieru. Nie należy zapominać o dodatkowych akcesoriach wyposażenia. Kluczowym elementem okaże się pianownica – zbiornik na pianę aktywną. Ważna jest też regulowana dysza pozwalająca zmieniać ciśnienie i szerokość strumienia wody. Pomocne będą również dodatkowe końcówki. Dzięki nim łatwiej umyjemy np. felgi.

Wydajna myjka nie musi być droga

Najtańsze myjki dostępne są w sprzedaży od 300zł. Mimo niskiej ceny trzeba przyznać, że posiadają one zadowalające parametry techniczne. Sporadyczne mycie auta będzie możliwe przy pomocy pompy wykonanej z aluminium, ciśnienia roboczego oscylującego w granicach 130 barów i dwóch pojemników na detergenty. Bardziej zaawansowane technicznie modele wyposażone w różne szczotki i pianownicę to niewielki wydatek w granicach 50 złotych. Posiadając budżet w okolicach 350 złotych, dobrze jest sprawdzić ofertę takich marek jak

Schwarzbau czy też Kraf & Dele. Za 450 zł kupimy zakupimy starannie wykonaną myjkę wyposażoną w długiego węża i wydajną pompę. On pozwoli wykonywać długie i regularne mycia. Marki, które charakteryzują się dobrą relacją ceny do jakości to np. Levor, Black & Decker oraz Kärcher, który swoje podstawowe modele oferuje już za cenę 400zł. Reasumując, za 300-400 złotych możliwe jest nabycie myjki o dobrych parametrach technicznych. Z kwotę 40zł zakupimy opakowanie piany aktywnej o pojemności 5l. To pozwoli przekształcić naszą przydomową myjnię w myjnię bezdotykową.

W takiej jednorazowe mycie kosztuje 8-10 zł. Proste obliczenia szybko dowiodą, że jest to opłacalna inwestycja.

Zapraszamy do skorzystania z oferty wypożyczalni samochodów RentCar Katowice

 

Zadzwoń