Tanie myjki ciśnieniowe

Myjka ciśnieniowa to świetne rozwiązanie nie tylko dla firm, ale również dla każdego, kto posiada garaż, ogród czy dom jednorodzinny a nawet taras. Można jej używać do mycia samochodów, mebli ogrodowych lub balkonowych, chodników z kostki brukowej oraz wielu innych przedmiotów. Myjki ciśnieniowe są bardzo wygodne i proste w użyciu. Ułatwiają utrzymywanie higieny i nie wymagają zbyt wiele energii przy użyciu. Bardzo często barierą przed zakupem takiej myjki wydaje się cena. Jest to jednak naprawdę dobra inwestycja. Jednorazowy koszt ponoszony przy zakupie myjki jest o wiele mniejszy, niż ilość zaoszczędzonych pieniędzy dzięki mniejszemu zużyciu wody oraz środków chemicznych podczas stosowania tradycyjnych sposobów mycia. Oto przegląd kilku bardzo dobrych modeli myjek, których koszt to nie więcej, niż 500zł.

Myjki ciśnieniowe do 500zł

Najbardziej znaną firmą produkującą urządzenia myjące jest Karcher. Przykładem jest myjka ciśnieniowa klasy Premium w klasie K2. Cena takiej myjki oscyluje od 380zł do 450zł. Jest to wysokociśnieniowe narzędzie z bogatym zestawem, w skład którego wchodzą: wąż, dysza rotacyjna, lanca oraz pistolet wysokociśnieniowy. Ta myjka pozwala na regulowanie ciśnienia strumienia wody, dodatkowo jest lekka i prosta w użyciu.

Łatwo także jest dostępna myjka marki Hecht. Kosztuje ona około 390-499 zł i ma nie tylko wysoką moc, ale również wysokie ciśnienie (do 165 barów) oraz pozwala na użycie wody ogrzanej nawet do 60 stopni Celsjusza. W skład zestawu do tej myjki, oprócz bardzo długiego węża oraz kabla zasilającego (5 metrów) wchodzą również: pojemnik na detergent, varjolet oraz dysza turbo.

Trzecim urządzeniem wartym uwagi jest myjka Lavor Force 145. Na serwisach aukcyjnych osiąga ona cenę do 500 zł. Woda używana w tej myjce może osiągać do 40 stopni Celsjusza a ciśnienie to 145 barów. Urządzenie to posiada również silnik elektryczny o solidnej mocy. Co więcej zestaw jest dodatkowo uzupełniony o dwie dysze (turbo oraz uniwersalna), szczotki, lancę oraz zbiornik na detergenty. Co więcej myjka Lavor posiada kółka, łatwo jest więc ją przetransportować.

Jak wybrać myjkę ciśnieniową?

Przede wszystkim nie należy sugerować się ceną. Najdroższa wcale nie oznacza najlepsza. W pierwszej kolejności należy zastanowić się do czego będziemy myjki używać. Jeśli mają to być lekkie prace przydomowe to wystarczy drobna, wygodna myjka o niewielkiej mocy. Do mycia auta, chodników i większych przedmiotów przyda się myjka o wyższym ciśnieniu oraz dodatkowych dyszach i szczotkach. Jedną z najważniejszych cech myjki jest ciśnienie z jakim może pracować – im cięższe prace, tym wyższe powinno ono być.

Myjka ciśnieniowa to dobra inwestycja dla każdego. Oszczędza nie tylko naszą energię, ale również czas oraz pieniądze wydane na wodę i detergenty, które w ręcznym użyciu nie są tak skuteczne i zużywamy ich o wiele więcej.

Zadzwoń