Zastosowania myjek ciśnieniowych

Karcher HD 5/15 wynajem
  1. Do czego służą myjki ciśnieniowe?

Jest to sprzęt, który na pierwszy rzut oka często wydaje się zbędny. Argumenty typu „wąż ogrodowy wystarczy” czy też „na pewno pobiera dużo wody” stają się jednak nieistotne, gdy raz spróbujemy skorzystać z myjki ciśnieniowej. Do czego możemy jej użyć?

Elewacja – ściany domu są czyste niestety tylko po malowaniu. Gdy jednak minie trochę czasu i zaczniemy zauważać pewne zabrudzenia, smugi i zanieczyszczenia, chętnie zechcemy je odświeżyć. Wtedy pojawia się problem, bowiem szkoda nam pieniędzy na odnawianie elewacji. Idealną opcją jest użycie myjki ciśnieniowej. Woda pod dużym ciśnieniem wyczyści zanieczyszczenia z tynku, cegieł czy też desek.

Ogrodzenie – często zabrudzone błotem. Jest je ciężko doczyścić, ale z pomocą myjki problem znika – czyszczenie trwa naprawdę krótko i jest skuteczne.

Podjazdy, chodniki – tu myjka ciśnieniowa radzi sobie, jak nic innego. Wyczyści każde zabrudzenie, piasek, tłuszcz, a także wypłucze ewentualne porosty itd.

Samochód – czyszczenie samochodów myjką to podstawowe zastosowanie tego sprzętu; przy pomocy myjki auto czyści się niemal błyskawicznie i bardzo skutecznie. Co istotne, nie ma ryzyka uszkodzenia lub porysowania samochodu, wszystko odbywa się bezinwazyjnie.

Oczywiście sprzętów i elementów możliwych do wyczyszczenia za pomocą myjki ciśnieniowej można by wymieniać znacznie więcej. Myjka poradzi sobie z zabrudzeniami na rowerze, wyczyści zaśniedziałe fragmenty basenu a także wypłucze brud z elementów ogrodowej architektury.

  1. Dlaczego warto czyścić za pomocą myjki?

Podstawową zaletą używania myjki ciśnieniowej jest fakt, że do tejże czynności nie musimy się praktycznie wysilać. W zasadzie można powiedzieć, że silny strumień robi wszystko za nas. Ciśnienie, które może sięgać od 50 do 130 barów wypłucze każdy brud, a my nie będziemy musieli się nawet schylać (dzięki wygodnej rączce i nakładom). Takie czyszczenie bez wysiłku przede wszystkim oszczędza nasze zdrowie. Ponadto oszczędzamy też czas, bowiem nie musimy żmudnie szorować ciężko dostępnych i niezmywalnych zanieczyszczeń.

Nie dla wszystkich będzie to istotny argument, niemniej używanie myjki ciśnieniowej działa pozytywnie na środowisko. Podstawowa sprawa to mniejsze zużycie wody. Choć mogłoby się wydawać, iż myjki ciśnieniowe zużywają dużo wody to jednak wcale tak nie jest. Są one bardzo oszczędne, dużo oszczędniejsze aniżeli węże ogrodowe. Ponadto myjki ciśnieniowe czyszczą energią wody toteż nie potrzebne są im dodatkowe detergenty, płyny do mycia itd. Im mniej tego typu substancji chemicznych w przyrodzie – tym zdrowsze będzie nasze środowisko.

  1. Wygoda użytkowania

Istnieje wiele udogodnień, dzięki którym używanie myjek ciśnieniowych jest wręcz przyjemne. Podstawą są kółka i uchwyty, które pozwalają na sprawne, niemęczące przemieszczanie się z całym sprzętem do czyszczenia. Ponadto istotnym jest długi wąż, dzięki któremu możemy działać na dużym obszarze bez skrępowania i blokowania się.

Wygoda użytkowania to nie tylko kwestia przenoszenia sprzętu, ale także łatwy i skuteczny sposób jego wykorzystania. Stąd też myjki ciśnieniowe wyposażane są w specjalne końcówki i nakładki wielofunkcyjne, dzięki którym możliwym jest różnorodne czyszczenie odmiennych typów zabrudzeń. Istnieją nakładki formujące strumienie: rozproszony, napowietrzony, rotacyjny itd. Każda z nich nadaje się do innego typu pracy. Ponadto istnieją alternatywne drogi czyszczenia powierzchni szczególnie zabrudzonych. Chodzi tu mianowicie o stosowanie wody podgrzanej do 60+ stopni Celsjusza lub wykorzystanie mieszaniny wody i piasku (tzw. mycie piaskowe).

Zadzwoń