Wybór odpowiedniej maszyny do czyszczenia posadzki.

Zamiatarka lub szorowarka do podłóg przemysłowych to inwestycja wymagająca wiedzy i planowania. Wybór niewłaściwej maszyny może wpłynąć na koszty pracy, koszty konserwacji, koszty operacyjne i przestoje. Przy wyborze sprzętu do sprzątania należy wziąć pod uwagę kilka zmiennych: całkowity obszar powierzchni obiektu, powierzchnię do czyszczenia, szerokość korytarza, stan podłogi, stan gruzu, częstotliwość użytkowania, poziom robocizny i początkowa cena zakupu maszyny.

Przejście od razu do ceny zakupu bez uwzględnienia innych zmiennych może spowodować poważne problemy w przyszłości.

Zamiatanie a szorowanie

ZAMIATARKA

Plusy zamiatarki

Niższy koszt posiadania
Łatwiejsze w utrzymaniu
Łatwiejszy w obsłudze
Doskonały do ​​lekkich, średnich i ciężkich śmieci

Minusy zamiatarki

Skłonna do pylenia
Pozostawia na podłogach wrażenie szorstkości
Podłoga nie wygląda tak czysto
Mniejsze odbicie światła od podłóg
Kwestie bezpieczeństwa, gdy obecna jest krzemionka

Szorowarka i szorowanie podłóg
Plusy użycia szorowarki

Podłogi są wyjątkowo czyste
Lepsza jakość powietrza i mniejsze zapylenie
Oświetlenie jest lepsze
Bez pyłu – mniejsze zużycie opon w przypadku hal z ruchem wózków widłowych
Doskonały do ​​czyszczenia krzemionki

Minusy użycia szorowarki

Bardziej skomplikowane w posiadaniu / utrzymaniu
Bardziej kosztowne w utrzymaniu
Wyższa początkowa cena zakupu
Niedobrze w przypadku średnich / ciężkich śmieci

Rodzaje zasilania

BATERYJNE – Urządzenia czyszczące zasilane bateriami są zwykle tańsze w eksploatacji i konserwacji, ale istnieje kompromis między wydajnością. Czas pracy większości urządzeń akumulatorowych jest ograniczony do 2-5 godzin, w zależności od maszyny i wyborów operacyjnych. Może to być odpowiednie dla twojego zastosowania, w zależności od rozmiaru wybranej maszyny. Wybierając maszynę akumulatorową, należy również wziąć pod uwagę konserwację akumulatora, ponieważ akumulator jest najprawdopodobniej najdroższym elementem maszyny.
Silnik

Zasilane sieciowo 230V – sprzęt napędzany silnikiem daje możliwość wydłużenia czasu pracy w celu dostosowania go do potrzeb operacyjnych. Większość naszego sprzętu jest dostępna w wersji LP, benzyny i oleju napędowego. Przy wyborze rodzaju paliwa należy wziąć pod uwagę pewne kwestie zdrowotne, ponieważ benzyna i olej napędowy nie powinny być używane w ograniczonych przestrzeniach. Sprzęt napędzany silnikiem wymaga częstszej konserwacji, jest głośniejszy podczas pracy i zwykle nie ma takiej samej żywotności jak maszyna akumulatorowa.
Hybrydowy


Chodzenie a szorowarki z fotelem dla operatora


Prowadzona – Sprzęt do czyszczenia ręcznego jest zwykle wybierany do czyszczenia mniejszych obiektów lub obszarów, którymi trudno jest manewrować za pomocą dużego sprzętu. Niektórzy mogą pokusić się o wybranie maszyny spacerowej do czyszczenia większego obiektu ze względu na niższą cenę zakupu, ale jest to tylko substytut kosztów. Na początku korzystasz z niższej ceny zakupu, ale przeszkadza Ci krótszy okres eksploatacji sprzętu, słaba wydajność i wydłużone przestoje. Bardziej odpowiednie jest uzupełnienie większego sprzętu o spacer z tyłu, aby dotrzeć do obszarów, w których jeździec może nie być w stanie.

Dzięki dużej szorowarce prowadzonej z tyłu czyszczenie potrwa dłużej niż w przypadku rowerzysty tej samej wielkości. Możesz uruchomić maszynę tylko z prędkością, którą może utrzymać operator. Operatorzy korzystający ze szorowarki prowadzonej z tyłu są zmęczeni nie tylko chodzeniem, ale także obracaniem maszyny. Im większa odległość prowadzona za płuczką, tym większa siła jest wymagana od operatora do wykonania skrętu.
Jazda konna

Sprzęt do szorowania z fotelem operatora jest zwykle wybierany do czyszczenia obszarów, które są zbyt duże, aby skutecznie czyścić sprzęt maszyną prowadzoną przez operatora. Sprzęt jeździecki zmniejsza również zmęczenie wynikające z czyszczenia maszyną prowadzoną. Może to również przyczynić się do tego, że ludzie będą chętniej zgłaszać się do sprzątania w Twoim obiekcie.

Chociaż prawdą jest, że maszyna prowadzona za kierownicą jest bardziej zwrotna niż duża maszyna dla operatora, nie jest to prawdą, gdy maszyny mają tę samą ścieżkę szorowania. 32-calowa listwa ssąca prowadzona za kierownicą ma w rzeczywistości większy promień skrętu niż 32-calowy kierowca. Wiele osób wybiera małe maszyny z fotelem ze względu na ich dużą zwrotność. Korzystanie z myjki samojezdnej o tym samym rozmiarze skróci również czas czyszczenia, ponieważ kierowca może skutecznie czyścić przy większej prędkości i może utrzymać ją przez dłuższy czas. Operator korzystający z szorowarki z fotelem jest znacznie mniej zmęczony i prawdopodobnie poczuje się świeżo, gdy zadanie czyszczenia zostanie zakończone i trzeba będzie rozpocząć nowe zadanie.

Rozmiary ścieżek czyszczenia

Wybrana szerokość skrubera może znacznie wpłynąć na koszt eksploatacji szorowarki podłogowej. Jest to prawdą, jeśli weźmiesz pod uwagę kwadratowy materiał, który można wyczyścić, ale być może jest ważniejszy, gdy weźmiesz pod uwagę szerokość korytarzy. Liczba przejazdów korytarzem wpływa na czas

Myślisz o szorowarce … która platforma szorująca, jaka szczotka jest najlepsza?

Cylindryczny wałek
Cylindryczny moduł szorujący do szorowania podłóg

Cylindryczne pokłady szorujące podłogowe wykorzystują dwie szczotki, które rozciągają się na całej szerokości platformy szorującej. Te dwie szczotki współpracują ze sobą, doprowadzając zanieczyszczenia między nimi do pojemnika na odpady, który jest zamontowany za platformą szorującą. Pojemnik na śmieci można łatwo wyjąć i wyrzucić. Zbieranie zanieczyszczeń podczas szorowania za pomocą cylindrycznej szorowarki zmniejsza ryzyko zabrudzenia / rozdarcia listwy belki ssącej, a także zmniejsza ryzyko zatkania węża. Jest to główny powód, dla którego większość zastosowań przemysłowych wykorzystuje cylindryczne pokłady szorujące.

Cylindryczne pokłady szorujące czyszczą również lepiej, gdy podłogi betonowe są bardzo zużyte. Cylindryczne włosie lepiej dociera do szczelin i dolnych miejsc. Szczotki cylindryczne również obracają się szybciej, co lepiej usuwa niektóre zanieczyszczenia.

Dysk
Płyta szorująca do szorowania podłóg

Szczotka szorowarka dysk

Platforma szorująca talerzowa wykorzystuje jedną, dwie lub trzy płaskie szczotki do czyszczenia podłogi. Agregat szorujący talerzowy jest najlepszy, gdy na podłodze nie ma zanieczyszczeń i masz gładką, płaską powierzchnię. Pokłady szorujące tarcz są zwykle używane w zastosowaniach komercyjnych, w których nie ma zanieczyszczeń. Agregat szorujący tarczowy zapewnia największe ciśnienie podczas czyszczenia.

Maszyny z tarczą szorującą są również zazwyczaj tańsze w zakupie, ale po umieszczeniu w zastosowaniach przemysłowych są zazwyczaj najdroższe w utrzymaniu. Jeśli na podłodze znajdują się zanieczyszczenia, szczotki szorujące dysku pozwolą przedostać się do zespołu belki ssącej. W tym momencie zanieczyszczenia mogą uszkodzić listwy belki ssącej, zanieczyścić ostrza tak, że pozwolą na tworzenie się brudnych smug, zablokować wąż odzyskiwania lub przedostać się do zbiornika brudnej wody i prawdopodobnie zatkać wąż spustowy.

Zadzwoń