Usuwanie trawy z kostki brukowej

Usuwanie trawy z kostki brukowej to zadanie wielostopniowe i dość złożone. Zawsze uda się usunąć trawę lecz nie zawsze da się sprawić że nie będzie powracała po roku 2 czy 3 latach. Z czego to wynika? Jak zadbać o dobrze położona kostkę aby ten problem się nie pojawiał.

Istnieje wiele technik układania kostki, wiele błędów i pośpiechu wykonawców, którzy poprzez brak zaangażowania oraz wiedzy mogą popełnić błędy, które w późniejszym czasie będą skutkowały częstym, szybkim wzrostem trawy, mchów w kostkę brukową jak również większymi roślinami pojawiającymi się miedzy kostkami.

  1. Podsypka piaskowo betonowa, choć trudniejsza w użyciu jest trwalsza i na dłuższy czas zabezpiecza przez pojawieniem się trawy pomiędzy kostkami.
  2. Zaimpregnowanie kostki brukowej przy pomocy impregnatu hydrofobowego ograniczy pojawianie się mchów i porostów na powierzchni lica kostki
  3. Regularne spłukiwanie kostki 1/roku przy pomocy domowej myjki zawsze pomoże w dłuższym utrzymaniu czystości.

A co jeśli kostka silnie zarosła trawą?

Wtedy profesjonalny sprzęt taki jakim dysponują firmy zajmujące się profesjonalnym czyszczeniem kostki i przede wszystkim z dużą dozą doświadczenia poradzą sobie nawet z kostką, „której nie widać”.

Dzięki takim profesjonalnym dyszą istnieje możliwość usunięcia każdego zarostu z kostki brukowej

Zadzwoń