Usuwanie plam z tapicerki samochodowej

Usuwanie plam Katowice

Owoce mają swoje dobre i złe strony. Z jednej strony są to owoce bardzo soczyste, smaczne, a poza tym kojarzą się z pięknymi, słonecznymi letnimi dniami. Owoce to w zasadzie wizytówka lata, która jednak potrafi zajść za skórę. I to dosłownie, bowiem z drugiej strony niektóre owoce mogą być źródłem uciążliwych plam na tapicerce, które niełatwo usunąć. Takie czyszczenie może sprawić, że stan tapicerki jeszcze się pogorszy, a przecież nikomu na takich konsekwencjach czyszczenia nie zależy.

Podobnie mogło być w przypadku, gdy zostało nam zlecone wyczyszczenie pewnej pufy. Pufa pochodziła z jednego ze sklepów odzieżowych, mieszczących się w Galerii Katowickiej. Kierownik salonu jednego ze sklepów miał nie lada problem, bowiem na jednej z puf mieszczących się w sklepie znalazła się nagle dosyć sporych rozmiarów plama. Kierownik zgłosił się do nas o pomoc, ale od razu zastrzegliśmy, że sprawa nie należy do najłatwiejszych. Zaznaczyliśmy, iż wypranie tapicerki może nie poskutkować i nie wystarczyć w walce z tak mocno zaplamioną pufą. Ostrzegliśmy również kierownika, że cała sprawa może zakończyć się wymianą tapicerki. Podjęliśmy jednak wyzwaniem bowiem zabraliśmy pufę do naszego zakładu, aby tam spróbować ją wyczyścić. W przypadku, gdyby próba wyczyszczenia spaliła na panewce, wtedy pufa przekazana zostałaby do zaprzyjaźnionego zakładu Mobilnego Tapicera, gdzie wymieniono by tapicerkę. Była to jednak ostateczność, której mimo wszystko nie zakładaliśmy.

Próby wyczyszczenia plamy zostały rozpoczęte. Na początku ciężko było w ogóle przetrzeć plamę, bowiem ta wsiąknęła głęboko w tapicerkę. Ostatecznie początek walki z plamą zakończył się wynikiem 1-0 dla plamy. Próbowaliśmy po raz kolejny i znów plama pozostała nienaruszona. W końcu jednak, po uporczywym czyszczeniu doprowadziliśmy do zniknięcia plamy.

Plama zniknęła na tyle skutecznie, że nie pozostał na niej żaden ślad. Kierownik był bardzo zadowolony z efektów naszej pracy. Cieszył się, iż nie będzie musiał zmieniać tapicerki, a także był mile zaskoczony, że w tak skuteczny sposób wyczyściliśmy mu pufę. Profesjonalne czyszczenie, pomimo problemów, po raz kolejny sprawdziło się, a uporczywość w działaniu została nagrodzona.

Zadzwoń