Usuwanie plam z materaca

Usuwanie plam materace

Plamy na materacach, to bardzo częsta zmora w wielu domach. Występowanie plam zwykle spowodowane jest potem bądź moczem, co głównie dotyczy materacy dziecięcych.

Niestety plamy nie wnoszą niczego pozytywnego w nasze życie. Ich brzydkie kolory na tle białego materaca, to pierwsza nieprzyjemna cecha, jednakże mają one jeszcze drugie znacznie bardziej groźne oblicze, a mianowicie gnieżdżą się w nich różnego rodzaju bakterie wraz z innymi drobnoustrojami, jakie za miejsce rozwoju przyjęły sobie właśnie te plamy.

Warto dowiedzieć się w jaki sposób czyścić materac, by usunąć bakterie i wszelkie szkodliwe drobnoustroje. Materace, które wyposażone zostały w ściągany pokrowiec, mogą być prane w pralce automatycznej, jednak nie każdy automat je zmieści. Zwykle jest to niewykonalne, gdyż większość osób posiada w domu pralki o wsadzie 5-6 kg. W pralniach chemicznych znajdziemy pralki, które przyjmą nawet 20 kg prania, jednakże za taką usługę zapłacimy aż 200 złotych.

Łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem są odkurzacze piorące marki Karcher z wypożyczalni. Środki chemiczne stosowane do prania dywanów i wykładzin sprawdzają się również w przypadku usuwania plam z materaca. Chemia zawiera silne środki bakteriobójcze i środki do usuwania plam.

Pranie materaca powinno się rozpoczynać od skrupulatnego odkurzenia całej jego powierzchni i ustawienia go w pozycji poziomej. W następnej kolejność należy wolno przesuwać dyszę odkurzacza, dawkować chemię przy jednoczesnym zasysaniu rozpuszczonego brudu. Właściwości proszku Karcher RM 760 lu oraz innych rodzajów środków chemicznych, które mają właściwości piorące spowoduje natychmiastowe rozpuszczenie plam i ich wessanie do pojemnika odkurzacza. To działanie umożliwia odkażenie, czyszczenie i pozostawienie tylko wilgotnej powierzchni.

Następnie powinno się jeszcze wykonać płukanie wykorzystując tylko wodę, można tego dokonać poprzez proces prania materaca w analogiczny sposób tylko bez środków czyszczących. Umożliwi to przeprowadzenie procesu płukania pozostałej chemii i rozpuszczonych cząstek brudu.

Na końcu należy przeprowadzić odessanie wody oraz chemii. Umożliwi to maksymalizację suchości wypranej powierzchni.

 

Zadzwoń