Zaplanowane pranie dywanów i wykładzin.

Planowanie czyszczenie dywanów w swoim domu

Pranie dywanów czy też wykładzin powinniśmy przeprowadzać co jakiś czas. Pielęgnowanie naszych dywanów z całą pewnością przyczyni się do tego, że nasze wnętrza będą wyglądać jeszcze bardziej atrakcyjnie. Dywany, czy też wykładziny będą pozytywni oddziaływać swoim wyglądem na całe pomieszczenie. Jaki powinien wyglądać proces prania dywanów? Jakie działania należy wykonywać chronologicznie?

Na pierwszym miejscu znajduje się odkurzanie. Najlepszym wyborem będzie w tym przypadku zastosowanie odkurzaczy powietrznych mających dużą skuteczność w usuwaniu suchych zabrudzeń. W tym etapie warto również skorzystać z pomocy odkurzaczy kolumnowych Karcher CV lub też odkurzaczy przemysłowych Karcher NT.

Kolejnym etapem, który przychodzi nam przejść jest usuwanie plam za pomocą specjalnych preparatów, czyli chemii. Składniki preparatów zawierają takie właściwości, które przekładają się na szybsze usunięcie najbardziej uporczywych plam. Chemiczne preparaty doskonale poradzą sobie zarówno z plamami z tuszu, moczu czy też innych odchodów, które pojawią się w domach ze zwierzętami.

Po przeprowadzeniu odplamiania przychodzi czas na suszenie. Cały rozpuszczony brud można zassać przy pomocy odkurzacza Karcher Puzzi 10/1. W ten sposób możemy otrzymać gwarancję tego, że sam proces zostanie znacznie przyśpieszony. Do suszenia przeważnie używa się dmuchaw cechujących się niskim zużyciem energii elektrycznej. Efekty prania są dzięki temu widoczne zaraz po zakończeniu procesu.

Suszenie nagrzewnicy powietrznymi to ostatni element całego procesu. Nie warto o nim zapominać, ponieważ przekłada się jakość całego prania. W czasie osuszania likwidowana jest wilgoć z powierzchni dywanu lub też wykładziny.

Firmy sprzątające biurowce oraz inne budynki prywatne lub użyteczności publicznej świadczą usługi czyszczenia wykładzin lub dywanów. W niektórych firmach klienci prywatni mają możliwość skorzystania z urządzeń na zasadzie wypożyczenia. Ceny takiej usługi są do przyjęcia. Możemy na tym sporo oszczędzić.

Zadzwoń