Prosta instrukcja dotycząca czyszczenia kostki brukowej

Czy Twoje układarki tarasów wyglądają na brudne i stare? Myślisz o ich wymianie?
Najpierw powinieneś wiedzieć, że kostka brukowa patio to duża i najlepsza inwestycja. Przeciętny podjazd, patio, taras to koszt ukłądania min. 100 zł/m2 doliczając materiał 50 zł i inne elementy czasem lepiej zastanowic się nad gruntownym czyszczeniem a nie wymianą kostki. Możesz je wyczyścić!

Oto przydatna instrukcja czyszczenia kostki brukowej za pomocą mycia ciśnieniowego.
Patio mają ogromny wpływ na atrakcyjność Twojego domu. Chcesz, aby były ładne, aby nie miały negatywnego wpływu na wygląd Twojego domu. Mimo że układarki są bardzo trwałe i niezawodne, po wszystkich zabawnych grillach i warunkach pogodowych mogą zacząć się trochę niechlujnie.
Tęsknisz za dniami, kiedy Twoja kostka brukowa przed domem błyszczała? Nie martw się – mycie kostki brukowej jest całkiem proste!
Jeśli konserwujesz swoje puzle, czyszczenie jest mniej czasochłonne. Regularna konserwacja i czyszczenie są również ważne, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nie będziesz musiał ich odnawiać ani wymieniać.

Co roku należy myć ciśnieniowo swoje patio. Konieczne może być zakupienie podstawowego środka czyszczącego do kostki brukowej.
Pamiętaj, aby przetestować to rozwiązanie na małej powierzchni, zanim wyczyścisz całe patio. W ten sposób wiesz, że rozwiązanie nie odbarwi całego patio!
Prawidłowe czyszczenie kostki brukowej daje więcej korzyści, niż tylko nadanie im ładnego wyglądu. Regularne czyszczenie sprawia, że ​​układarki są trwalsze i bezpieczniejsze.
Mycie ciśnieniowe
Używanie myjki ciśnieniowej do czyszczenia kostki brukowej pomaga usunąć wszelkie trudne plamy i usunąć wszelkie osady. Trawa, liście, kurz, gruz i wycieki pozostawiają ślady na tarasie.
Możesz wypożyczyć lub kupić myjkę wysokociśnieniową lub możesz wypróbować ustawienie wysokiego ciśnienia na dyszy węża. Może być konieczne dwukrotne uderzenie w kilka obszarów, aby upewnić się, że są całkowicie czyste.
Kluczem do tego, aby nie uszkodzić tarasu, nie jest stosowanie zbyt dużego nacisku tam, gdzie nie jest to konieczne. Być może będziesz musiał użyć wyższego ustawienia, aby usunąć plamę, ale prawdopodobnie powinieneś zmniejszyć nacisk wywierany na inne obszary patio.
Upewnij się, że strumień jest skierowany na kostkę brukową i nie uderzaj bezpośrednio w stawy. Może to spowodować wypadnięcie kostki brukowej. To normalne, że część piasku w stawach może się przemieszczać, więc po zakończeniu mycia ciśnieniowego po prostu wyszczotkuj ją z powrotem.
Po myciu ciśnieniowym należy dodać nową warstwę piasku polimerowego. Musisz aktywować polimery, aby stwardniały. Możesz to zrobić, nakładając lekką mgiełkę na piasek.

Inne sposoby czyszczenia kostki brukowej patio
Jak już wspomniano, co roku należy czyścić kostkę brukową za pomocą myjki ciśnieniowej. Jeśli chcesz posprzątać innym razem, oto kilka innych metod:

 1. Mydło i woda
  Do czyszczenia kostki brukowej możesz używać zwykłego płynu do naczyń. Dodaj trochę mydła do miski i dodaj wodę. Następnie zacznij delikatnie szorować brudne miejsca.
 2. Biały ocet i woda
  Innym naturalnym sposobem odnowienia kostki brukowej jest użycie mieszanki wody i octu. Musisz użyć octu białego, ponieważ ocet ciemny może plamić. Pozostaw mieszaninę octu na kostkę brukową na około godzinę, a następnie użyj mydła i wody do wyszorowania wszelkich plam.
 3. Użyj miotły
  Ważne jest, aby regularnie usuwać brud z kamieni tarasowych. Chwyć miotłę i zamiataj co najmniej raz w tygodniu.
  Jeśli myślisz, że będzie padać, chwyć miotłę i zrób szybkie jej zamiatanie, ponieważ liście mogą poplamić kostkę brukową, gdy się zamoczą.
 4. Usuwanie chwastów
  Nie chcesz, aby chwasty zrujnowały Twoje świeżo wyczyszczone kostki brukowe. Chwasty rosną między szwami i są czymś więcej niż oczodołami; mogą również osłabiać te szwy.
  Użyj środka przeciw chwastom, aby rozwiązać ten problem. Sproszkowane herbicydy można łatwo spryskać wzdłuż szwów, aby zwalczyć te uciążliwe chwasty. Pamiętaj, aby usunąć ręcznie wszelkie widoczne chwasty.
 5. Uszczelnianie kostki brukowej
  Spędzasz czas na czyszczeniu kostki brukowej, dlatego ważne jest, aby jeszcze bardziej chronić swoją inwestycję, uszczelniając ją. Uszczelniacze chronią przed Matką Naturą i mogą zapobiegać odpryskiwaniu. Powinieneś ponownie uszczelniać kostkę brukową przynajmniej co kilka lat.
  Impregnaty pomogą również chronić przed plamami, ponieważ dodają cienką warstwę ochronną. Po całkowitym oczyszczeniu tarasu nakładaj uszczelniacze pędzlem. Wszelkie zanieczyszczenia na tarasie uniemożliwiają związanie uszczelniacza i ochronę kostki brukowej.
  Napraw fugi, przerwy
  Utrzymanie czystego tarasu pomaga w utrzymaniu kostki brukowej dłużej, ale czasami trzeba ją ponownie fugować, zwłaszcza jeśli często korzystasz z patio. Ponowne spoinowanie przerw jest dość proste. Za pomocą piasku, nanieś niewielką ilość spoiny tam, gdzie jest to potrzebne.
  Upewnij się, że usunąłeś nadmiar fugi z kostki brukowej, ponieważ może ona poplamić. Za pomocą drucianej szczotki usuń zaschnięte ślady fugi. Możesz również użyć specjalnego uszczelniacza do fug, aby zabezpieczyć szwy, jeśli na patio jest dużo ruchu pieszego.
  Wymień kostkę brukową
  Bez względu na to, jak często sprzątasz, może być konieczna wymiana kilku kostki brukowej. Łatwo jest wymienić nowy kamień bez uszkadzania kamieni w okolicy. Pozbycie się tego zniszczonego kamienia natychmiast poprawi wygląd Twojego patio.
  Szukasz firmy zajmującej się myciem kostki myjką ciśnieniową? A może chcesz wypożyczyć profesjonalny sprzęt do mycia kostki brukowej?
  Prawidłowe mycie ciśnieniowe kostki brukowej sprawi, że Twoja nieruchomość będzie wyglądać jak nowa. Nie martw się, jeśli nie chcesz zajmować się myciem ciśnieniowym. Może to onieśmielać, ponieważ nie chcesz zrujnować patio i przemieszczać kostki brukowej.
  Teraz wiesz, jak czyścić kostkę brukową, ale może potrzebujesz pomocy eksperta, ponieważ nie masz czasu ani cierpliwości, aby to zrobić.
Zadzwoń