Prawidłowe i skuteczne mycie samochodu myjką ciśnieniową.

Czyszczenie tarasu Mikołów

Własnoręczne mycie samochodu jeszcze do niedawna była obowiązkiem niemal każdego kierowcy. Poprawiająca się z dnia na dzień pogoda zachęca do zadbania o swój pojazd. Umycie samochodu pozwoli na pozbycie się piasku oraz soli wpłynie pozytywnie na jego wygląd. Jak dobrze umyć samochód?

Do tego celu można wykorzystać profesjonalne urządzenie – myjka ciśnieniowa.

Dawniej do mycia samochodu wykorzystywano wiaderko z wodą oraz szampon. Efekt był wtedy zadowalający. Teraz z powodu braku czasu niewiele osób może dbać o swój pojazd samemu. Myjka ciśnieniowa pomoże w realizacji tego celu.

Mycie ręczne i mechaniczne – wady i zalety

Własny samochód daje kierowcy wiele powodów do zadowolenia. Auto najszybciej umyjemy w popularnych myjniach mechanicznych. Znajdziemy je praktycznie przy każdej większej stacji benzynowej. Za pomocą wybranego przez nas programu urządzenie rozpocznie mycie auta szamponem, aktywną pianą, czy też nawoskuje karoserię. Niestety, im szybsze tempo mycia, tym gorsza jego jakość. W jego czasie może dojść nawet do zarysowania lakieru.

Alternatywą dla takiego rozwiązania jest myjnia ręczna. Ma ona wielu zwolenników. Skorzystanie z takiej usługi trwa nieco dłużej, ale kierowca ma pewność dokładnego wyczyszczenia nadwozia oraz starannie odkurzonego wnętrza. Myjnie ręczne oferują dodatkowe usługi, takie jak np. smarowanie wszystkich zamków oraz konserwację gumowych uszczelek przy pomocy specjalistycznych perparatów. Są one dostępne za dodatkową opłatą.

Myjki ciśnieniowe – ich rodzaje, wady i zalety

Nikt nie zadba o nasz samochód lepiej niż my sami. Myjka samochodowa będzie naszym sojusznikiem w realizacji tego zadania. Na rynku czeka na nas kilkadziesiąt propozycji, które pomocne będą również przy innych czynnościach domowych. Myjki można podzielić ze względu na zastosowanie. Dla statystycznego kierowcy najlepszym wyborem okaże się myjka amatorska. Myjki dzielimy także ze względu na sposób zasilania.

  • Elektryczne – to urządzenia zasilane prądem zmiennym z sieci 230V. To amatorskie myjki, których źródłem zasilania może okazać się każdy domowy kontakt.
  • Hybrydowe – w hierarchii myjek znajdują się one pomiędzy amatorskimi a profesjonalnymi. Ich zaletą jest możliwość działania w miejscach, w których dostęp do sieci elektrycznej jest niemożliwy. Działają one na baterie.
  • Spalinowe – myjki tego rodzaju zasilane są przy pomocy silników spalinowych. Są one niezwykle wydajne. Do działania nie potrzebują dostępu do sieci elektrycznej. Paliwem dla nich może być zarówno benzyna jak i również olej napędowy.

Dodatkowe akcesoria

W momencie zakupu nie warto kierować się jedynie marką, ale także warto sprawdzić parametry techniczne poszczególnych modeli. Pojemnik na detergent jest niezbędny do mycia samochodu aktywną pianą. Na rynku znajdziemy również podgrzewacze wody ułatwiające czyszczenie samochodu. Odpowiednie włosie pozwoli na wyczyszczenie nawet najbrudniejszego zakamarka.

Myjka ciśnieniowa to propozycja dla tych kierowców, którzy nie lubią odwiedzać myjni. Myjką umyjemy nie tylko samochód, ale także narzędzia ogrodowe, huśtawkę czy też rowery.

 

Zadzwoń