Pranie wiekowych mebli Katowice

Pranie antyków

Nasza praca pozwala nam nie tylko na obcowanie z różnymi wnętrzami, czy też ludźmi. Czasami zderzamy się bardzo mocno z historią- podobnie było w tym przypadku, gdy przyszło nam czyścić stosunkowo wiekowe meble. Takie wyzwania lubimy- materiały wykorzystywane w przeszłości do tworzenia mebli są wyjątkowe i o wiele bardziej wymagające od tych współcześnie stosowanych. Do naszych obowiązków należało pranie bardzo starej kanapy oraz doczyszczenie równie wiekowych krzeseł wraz z dwoma pufami, oraz pięknym fotelem. Czekał nas ogrom pracy przy tapicerce, którą powinniśmy potraktować w szczególny sposób, albowiem nie należała ona do najnowszych. Miejscem naszego wyjątkowego zlecenia okazały się Katowice- miasto przez nas bardzo lubiane, które często odwiedzamy i cieszymy się z możliwości działania w nim.

Zawsze, jak przed każdym zleceniem staramy się ocenić możliwy zakres koniecznych do wykonania prac. W tym przypadku zabraliśmy się za bardzo szczegółowe oględziny, albowiem obiekt naszej pracy także był wyjątkowy. Poziom trudności okazał się bardzo wysoki- wszystkie tapicerki były bardzo intensywnie zabrudzone, co w połączeniu z delikatnością materiału okazało się autentycznie sporym problemem. O tak stare meble naprawdę warto profesjonalnie dbać- niestety, ale ludzie nie pamiętają o skarbach, które trzymają w swoich salonach. W efekcie liczne arcydzieła meblarstwa ulegają stopniowemu zniszczeniu, a przecież mogłyby cieszyć oko i dawać komfort jeszcze przez długi czas. Kanapa, którą przyszło nam czyścić, naprawdę była piękna- obita była wzorzystym, ciemnym materiałem- była mocno zabrudzona, nie mniej jednak prezentowała się naprawdę wyjątkowo. Pufy również wyglądały wspaniale- dzięki starannej pracy udało się je doprowadzić do stanu niemalże perfekcyjnego. Ekipa pokazała, że nadaje się nie tylko do czyszczenia mebli, ale i konserwacji antyków- byliśmy z siebie naprawdę dumni tego dnia. Zaskakujące jest to jak można zmienić wygląd mebli i przywrócić tapicerkę do stanu pierwotnego. W przypadku tapicerki kanapy udało się z niej wyciągnąć naprawdę sporo brudu i sprawić, że wyglądała autentycznie rewelacyjnie. Sami byliśmy zachwyceni rozmiarami osiągniętego przez nas sukcesu. Autentycznym sukcesem w naszej pracy, który przyniósł największe efekty, okazało się pranie krzeseł. Były to elementy najsilniej zabrudzone i na wstępie obawialiśmy się, że nie uda się nam osiągnąć wyraźnych sukcesów. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna i wygląd mebli udało się osiągnąć naprawdę wspaniały. Jadąc do Katowic, nie spodziewaliśmy się, aż tak dużego sukcesu. Teraz już wiemy, że warto było się mocno zaangażować w proces czyszczenia tapicerki- efekty, które osiągnęliśmy, okazały się niebywałe i wyjątkowe. Praca podjęta w stolicy Górnego Śląska okazała się na tyle efektywna, że nie tylko doprowadziliśmy do zmian w zakresie jasności tapicerki, ale i sprawiliśmy, że zmieniła wyraźnie kolor.

Niektóre kolory są bardzo trudne do doprowadzenia do odpowiedniego stanu. Podobnie było w przypadku bordowego koloru tapicerki, który był efektem wielu lat zaniedbań i braku profesjonalnego czyszczenia. Nasze zaskoczenie naprawdę było spore, gdy spostrzegliśmy, że udało się nam osiągnąć znaczną zmianę w kolorze tapicerki. Po naszych zabiegach była ona krwistoczerwona i naprawdę prezentowała się znakomicie. Stare meble są autentycznie wyjątkowe i potrafią cieszyć oko- wygląd odnowionych mebli okazał się tak doskonały, że sama klientka nie wierzyła, że mogą tak doskonale wyglądać. Twierdziła ona cały czas z uporem, iż nie trzeba prac tapicerki, albowiem bez problemu utrzymują same per se odpowiednią czystość. Dzięki naszej pracy przekonała się, że jest absolutnie w błędzie i nie powinna kierować się takim przekonaniem. Radość na jej twarzy mówiła naprawdę dużo, zdominowała ona całościowe zdziwienie z uzyskanych rezultatów. Potraktowaliśmy to jako wyraz wyjątkowego uznania i podziękowania za naszą bardzo ciężką pracę.

Udało się nam zakończyć kolejne zlecenie- które było znacznie bardziej skomplikowane od poprzednich. Cieszymy się autentycznie, że wykonane przez nas czyszczenie tapicerki zakończyło się tak wspaniałymi efektami. Stare i piękne meble odzyskały pierwotny wygląd i z pewnością posłużą swoim posiadaczom przez jeszcze długi czas. Odwiedzając tym razem Katowice, zdobyliśmy kolejne fantastyczne doświadczenia zawodowe, które okażą się z pewnością bezcenne w przebiegu naszej dalszej kariery. Możemy być naprawdę z siebie zadowoleni- wykonaliśmy nie tylko czyszczenie, ale i renowację wiekowej tapicerki.- to powód do realnej dumy!

Zadzwoń