Ozonowanie obiektów rekreacyjnych

Ochrona miejsc użyteczności publicznej przed licznymi patogenami jest bardzo ważną rzeczą. Z miejsc tych korzysta bardzo duża liczba osób, stąd konieczne staje się odpowiedzialne postępowanie epidemiologiczne. Ozonowanie pozwala nie tylko na usunięcie szkodliwych patogenów, ale i usunięcie zapachów, które mogą być bardzo nieprzyjemne. Możliwości zastosowania ozonowania jest autentycznie bez liku- patogeny wystąpić mogą na różnych powierzchniach, w obrębie instalacji wodnych, klimatyzacjach, czy wentylacji.

Istnieje szereg miejsc, w których warto jest rozważyć ozonowanie powierzchni. Oczywiste jest to w miejscach takich jak gabinety medyczne, gabinety kosmetyczne, siłownie, czy gabinety masażu. Ilość osób, które przewijają się przez te miejsca, jest naprawdę bardzo duża, stąd możemy być w sytuacji, gdy kładziemy się na stole do masażu, z którego przed chwilą korzystała inna osoba. Podobnie ma to miejsce z szatniami. Patogeny- a więc wirusy i bakterie posiadają liczne drogi szerzenia się. Jedną z nich jest oczywiście droga kropelkowa, która może doprowadzać do bezpośredniej inhalacji, lub kontaktu z określoną powierzchnią i przeniesieniem patogenów drogą fekalno-oralną. Obiekty użyteczności publicznej bardzo często wyposażone są w klimatyzację- takie instalacje cechują się znaczną izolacją, a także dużą wilgotnością, co stanowi warunki idealne dla grzybów, a także bakterii jak choćby Legionella pneumophila- czynnik rozwoju atypowego zapalenia płuc. W samych gabinetach masażu z reguły musi być ciepło, dodatkowo okazuje się konieczne, aby wilgotność powietrza utrzymywała się na odpowiednim poziomie. Są to warunki niemalże idealne dla rozwoju grzybów, czy bakterii. „Żywotność” wirusów także utrzymuje się skuteczniej w takich warunkach. Powierzchnie mogą być nawet najdokładniej i regularnie czyszczone- co z tego, gdy mikro środowisko idealnie wspiera rozwój patogenów. W takiej sytuacji istnieje tylko jedno skuteczne rozwiązanie- ozonowanie powierzchni. Dobrze skorzystać z usług firm świadczących takie usługi, albowiem są w stanie je wykonać sprawnie oraz szybko. Ozonowanie gabinetów nie jest więc żadną trudnością. Jedynie koniecznym staje się odpowiednie przygotowanie. Nasza firma musi być gotowa na to, albowiem pomieszczenia zostaną wyłączone na pewien czas z użyteczności. Ozonowanie z reguły trwa od 1.5 do 12 godzin- jest to jednak górna granica i tyczy się niezwykle dużych powierzchni.

Ozonowanie poprawnie przygotowanego lokalu- gabinetu kosmetycznego, czy salonu masażu nie powinno zająć dużo czasu. Spokojnie można przyjąć, że pracownicy zmieszczą się w trzech godzinach. Umawiając się odpowiednio, mamy szanse na uniknięcie kolizji czasowych związanych z godzinami otwarcia zakładu. Dobrą decyzją jest umówienie się na piątek- jest to ostatni dzień pracy w danym tygodniu, tuż po zamknięciu lokalu. W ten sposób będziemy mieli czas na wywietrzenie pomieszczenia następnego dnia.

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą tego typu działalność, mają ogromną świadomość, co do zagrożenia ze strony przebywania osób chorych w ich lokalach. Wszyscy posiadacze klimatyzacji winni mieć na uwadze ewentualność rozwoju pleśni w instalacji. Ozonowanie powinno być wykonywane w sposób regularny, aby zredukować obecność mikroorganizmów w instalacjach. W taki sposób zabezpieczamy nie tylko odwiedzających, ale i pracowników danych lokali. Ozon jest sprawdzonym sojusznikiem w walce z drobnoustrojami.

Klienci gabinetów, w których prowadzi się ozonowanie, mogą mieć pewność, że przebywają w lokalu, gdzie dba się o ich zdrowie poprzez eliminację szkodliwych czynników chorobotwórczych. Zabiegi ozonowania winny być prowadzone w sposób regularny- umożliwi to utrzymanie ciągłego stanu świeżości oraz sterylności w danym lokalu. Dobrze jest rozważyć częstsze ozonowanie w okresie występowania wzmożonych zachorowań na przeziębienia, grypę, czy też anginy paciorkowcowe. Decydując się na firmę ozonującą, dobrze sprawdzić, czy zajmują się także ozonowaniem klimatyzacji- w ten sposób najlepiej zabezpieczymy klientów przed grzybami, czy atypowymi zapaleniami płuc mogącymi pochodzić z instalacji klimatyzacyjnej. Dzięki ozonowaniu pozbędziemy się patogenów raz na zawsze!

Zadzwoń