Myjki ciśnieniowe

Wynajem myjki ciśnieniowej Katowice

Czasem, gdy zwykły wąż ogrodowy nie wystarcza i przydałoby się coś, co uporałoby się z poważnymi problemami gospodarstwa domowego, powinniśmy zwrócić wzrok w stronę myjki ciśnieniowej. Myjki ciśnieniowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie, tak więc właściwie stosowane mogą być naprawdę przydatnym narzędziem gospodarstwa domowego.

Myjki ciśnieniowe posiadają wiele zalet, o których często nie mamy pojęcia. Podstawową z nich jest małe zużycie wody. Mogłoby się wydawać, że skoro kupujemy myjkę to będzie ona pobierać duże ilości wody, ale jest wręcz odwrotnie – mały przepływ w przewodzie przesyłowym sprawia, iż myjka zużywa zaledwie 300-600 litrów wody na godzinę użytkowania.

Kolejną istotną kwestią jest wygoda pracy. Jest to rzecz nieoceniona – używanie myjki ciśnieniowej sprawia, iż nie musimy szorować niedostępnych i trudno zmywalnych zanieczyszczeń. Myjka, poprzez wysokie ciśnienie, zrobi to za nas sama.

Myjki ciśnieniowe często odstraszają, bowiem z zewnątrz wydają się dosyć skomplikowanymi urządzeniami. W praktyce jednak ich użytkowanie jest bardzo proste, wręcz banalne.

Można by wiele mówić o oszczędnościach, jakie niesie ze sobą używanie myjki ciśnieniowej. Gdy korzystamy z myjki, woda jest dozowana, ale należy zaznaczyć, iż oszczędność tyczy się też innego aspektu – płynów do mycia. Nie musimy ich stosować albo nie potrzebujemy ich wykorzystywać w tak dużych ilościach, bowiem myjka, poprzez ciśnienie, wykonuje większą część roboty.

Gdy już zdecydujemy się na zakup myjki ciśnieniowej, musimy przemyśleć dokładnie kwestię tego, jaki sprzęt powinniśmy kupić. Jest kilka pytań, na które musimy sobie wtedy odpowiedzieć i według których powinniśmy rozpatrywać zakup myjki:

  1. Do czego będziemy używać myjkę?
  2. Jaka jest ilość strumieni, którą możemy w danej myjce uzyskać?
  3. Czy pompa w myjce jest wydajna?
  4. Czy myjka jest zgrabna i lekka?
  5. Jakie jest maksymalne ciśnienie wody, które myjka może wytworzyć?
  6. Jakie wyposażenie posiada myjka?
  7. Czy jest to towar pewny?
  8. Czy istnieje opcja podgrzewania wody?

 

Po zakupie, gdy będziemy zabierać się za mycie powierzchni zewnętrznych, warto zbadać możliwości naszej myjki i użyć odpowiedniej nakładki. Końcówki obrotowe są tak dobrane do sprzętu, że wśród nich z pewnością znajdziemy taką, która będzie wytwarzać silny, skuteczny strumień o szerokim zasięgu. Dzięki temu będziemy w stanie większą powierzchnię w krótszym czasie.

Co istotne, powinniśmy dbać o to, aby używanie myjki było dla nas maksymalnie wygodne. Warto rozciągać lancę i przyciągnąć do siebie myjkę, aby pracować w możliwie najwygodniejszej pozycji.

W przypadku, gdy postanowimy zabrać się za czyszczenie miejsc trudno dostępnych, również powinniśmy pamiętać o kilku istotnych poradach. Tyczą się one tak mycia wstępnego jak i piaskowego.

Przede wszystkim warto pamiętać, iż ustawienie myjki na niskie ciśnienie nie oznacza od razu, że staje się ona przy takich ustawieniach bezużyteczna. Niskie ciśnienie może się bowiem sprawdzać np. przy wstępnym czyszczeniu powierzchni.

Ważnym jest, aby pamiętać, iż mycie zabrudzonych, trudno dostępnych miejsc jest równie skuteczne szerokim jak i wąskim strumieniem. W przypadku tego typu zabrudzeń precyzja strumienia nie ma znaczenia.

Gdy zdecydujemy się na myjkę ciśnieniową, powinniśmy zbadać wszystkie jej możliwości. Jedną z nich jest niewątpliwie mycie piaskowe. Ten typ mycia sprawdza się, gdy potrzebujemy wyczyścić elementy zardzewiałe lub zachlapane farbą, a polega na tym, iż strumień ma charakter mieszany: raz czyści wodą, raz drobnym piaskiem.

Pompowanie wody oraz mycie powierzchni delikatnych

Myjki ciśnieniowe posiadają bardzo wiele funkcji. Niektóre, bardziej zaawansowane mogą służyć na przykład jako pompa wodna (kluczową jest tu funkcja pobierania wody ze zbiorników).

Ponadto gdy zależy nam na tym, aby nie uszkodzić jakiejś powierzchni, możemy śmiało decydować się na czyszczenie samochodu myjką ciśnieniową. Takie mycie, na własną rękę będzie zdecydowanie pewniejszym rozwiązaniem, ponieważ sami zadbamy o to, aby w żaden sposób nie zarysować lakieru.

Można wyróżnić kilka podstawowych typów strumieni, które są możliwe do uzyskania w myjkach ciśnieniowych. Oczywiście nie tylko od typu zależy, co będziemy danym strumieniem czyścić, bowiem wszystko zawsze zależy od nas – możemy zdecydować się na różnorakie użytkowanie myjki:

  1. Wąski strumień o dużej sile – nadaje się do czyszczenia zabrudzeń punktowych i szpar
  2. Płaski strumień – nadaje się do czyszczenia większych powierzchni
  3. Rotacyjny strumień o dużej sile – sprawdza się w czyszczeniu powierzchni nierównych, porowatych
  4. Napowietrzony strumień o małej sile – oszczędny, do zmywania powierzchni gładkich

Jak wydajna jest pompa?

Wydajność pomp używanych w myjkach ciśnieniowych to kwestia, wokół której narosło sporo legend i nieprawdziwych informacji. Przede wszystkich stosowane obecnie w domowych myjkach ciśnieniowych pompy są bardzo wydajne i wystarczają z powodzeniem na pracę z częstotliwością 380 litrów na godzinę. Droższe myjki domowe są nawet wydajniejsze – ich osiągi to ponad 500 litrów na godzinę. Tak duża wydajność nie jest jednak konieczna, bowiem przedział 300-500l/h jest z powodzeniem wystarczający do codziennego użytku.

Ile waży myjka ciśnieniowa?

Pytania o rozmiary myjki ciśnieniowej sprowadzają się do kwestii tego, na jaki jej typ się zdecydujemy. Zwykłe myjki przeznaczone do użytku domowego są raczej małe, w miarę poręczne i lekkie. Niemniej w przypadku zakupu większego, profesjonalnego sprzętu musimy liczyć się także z większym jego rozmiarem.

Skala ciśnień

Myjki posiadają dosyć szeroką skalę ciśnień, które mogą osiągnąć. Myjki domowe osiągają ciśnienie pomiędzy 50 a 130 barami. Są to wyniki w zupełności wystarczające do podstawowych prac domowych. W przypadku, gdy zainwestujemy w myjkę profesjonalną, będziemy mieć do czynienia z ciśnieniem znacznie większym – 150-180 bar.

Wyposażenie myjek

W zależności od marki, jakości i typu sprzętu, jaki kupimy, dostaniemy do dyspozycji wiele różnych rodzajów nakładek. W zasadzie im więcej końcówek będziemy posiadać, tym bardziej uniwersalna i skuteczna będzie nasza myjka.

Ponadto ciekawym, często montowanym w myjkach elementem wyposażenia jest dodatkowy pojemnik. Chodzi tu zbiornik na płyn do mycia, dzięki któremu nie jesteśmy zmuszani do osobnego szorowania powierzchni czyszczonych. Dodatkowo, w zestawie z myjką możemy często zakupić różnego rodzaju szczotki do szorowania.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na to, jak długi wąż będziemy mieć do dyspozycji, bowiem zbyt krótki zasięg może nas potem ograniczać.

Czy marka jest ważna?

Oczywistą kwestią przy zakupie myjki ciśnieniowej jest to, aby zwracać uwagę na producenta. Im lepsza firma, tym sprawniejsza i bardziej wytrzymała będzie myjka. Tanie zamienniki może i będą wyglądać podobnie do topowych produktów, ale nie będą posiadać długoletniej gwarancji i możliwości serwisowania.

Porady odnośnie użytkowania myjek:

  1. Nie wolno kierować strumienia w stronę ciała
  2. Powinno się korzystać z okularów osłaniających
  3. Po umyciu powinno się opróżnić myjkę z wody
  4. Mycie elementów pionowych powinno przebiegać z góry do dołu
  5. Należy zwracać uwagę na wskaźniki maksymalnej temperatury wody
  6. Należy wystrzegać się używania myjek domowych na szeroką skalę (profesjonalną), bowiem nie wytrzymają one na długo
Zadzwoń