Jak odnowić drewniane oraz metalowe ogrodzenia

Ogrodzenia wokół naszych budynków są wystawiane na zgubne działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, silny wiatr, mrozy czy wysokie temperatury. Jak każdy przedmiot są również naruszane po prostu przez ząb czasu. Dlatego nawet najlepiej postawione ogrodzenia, wykonane z najwyższą dbałością, muszą od czasu do czasu przejść odpowiednią renowację.

Metalowe ogrodzenia

Zanim zabierzemy się za renowację swojego ogrodzenie musimy dokładnie dobrać wszelkie metody oraz środki do rodzaju metalu z jakiego jest ono zbudowane.

Najtrudniejsze w obyciu są elementy wykonane ze stali oraz żeliwa. Nie tylko przylegają do nich zwykłe zabrudzenia, ale również często pojawia się tam rdza. Wszystkich zanieczyszczeń zewnętrznych należy pozbyć się za pomocą szlifierki, druciaka lub papieru ściernego. Takie ogrodzenie można również poddać piaskowaniu. Oznacza to jednak, że należy rozłożyć je na części, zawieźć do fachowców a potem odebrać i złożyć.

Ogrodzenia drewniane

Kiedy budujemy ogrodzenie z drewna powinniśmy pamiętać o użyciu farby wodoodpornej oraz impregnatu. Dzięki temu nasz płot dłużej będzie wyglądał świeżo. Jednak czas i pogoda są nieubłagane, dlatego nawet najlepiej zachowane ogrodzenie wreszcie się zabrudzi i poniszczy. W takiej sytuacji należy oczyścić drewno z brudu i wszystkich zniszczonych kawałków za pomocą papieru ściernego. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie ubytków oraz przeszlifowanie całości. Na koniec nakładamy środek barwiący oraz impregnat i nasz płot znowu wygląda jak nowy.

Stosowane środki należy oczywiście dobrać do rodzaju użytego drewna.

Niezależnie od rodzaju naszego ogrodzenia powinniśmy czyścić je oraz impregnować regularnie.

Zadzwoń