Jak dobrać sposób czyszczenia/myjkę do rodzaju czyszczonej powierzchni oraz rodzaju zabrudzeń kostki, tartanu, betonu?

Bardzo często otrzymujemy telefony z prośbą o wynajem sprzętu odpowiedniego do rodzaju zabrudzenia oraz rodzaju czyszczonej powierzchni.

Pytanie jakie słyszymy w słuchawce to najczęściej:

„… Chcę super mocnego Karchera do czyszczenia kostki brukowej.”

I tutaj zaczynają się schody bo najmocniejszy Karcher to 500 a nawet 1000Bar i aby go użyć to po pierwsze trzeba wydać od 500 do 1000 zł/dzień a po drugie nie służy on do czyszczenia lecz do zdzierania starych powłok, rdzy itp.

Dlatego zawsze staramy się dobrać technikę mycia dla naszych klientów stosownie do ich potrzeb.

Metraż kostki, rodzaj zabrudzenia, dostęp do wody, ciśnienie i wydatek źródła wody, brak dostępu do prądu, czy rodzaj gniazdek np. siła 380V czy 230V.

To wszystko ma znacznie!

Najczęściej do metrażów do 200m2 wystarczy myjka na 230V z turbo dyszą czyli urządzeniem do usuwania mchów, traw i innych zabrudzeń spomiędzy kostki. Przeciętnemu kowalskiemu czyszczenie zajmie max 2 dni i efekty będą naprawdę powalające.

A jak doprowadziła do tego tubo dysza widać na poniższym filmie

Jeśli do usunięcia są plamy po olejach czy smarach to trzeba już zastosować gorąca wodę w szczególności w zimniejsze dni gdy temperatura spada poniżej 15 stopni Celsjusza. W takiej sytuacji prace muszą odbyć się w co najmniej 2 etapach.

  1. Nałożenie i prze szorowanie środka rozpuszczającego olej i smary. Szorowanie może się odbyć przy pomocy miotły ryżowej lub w przypadku dużych powierzchni z pomocą szorowarki.
  2. Spłukanie na gorąco przy pomocy myjki gorąco wodnej.
Usuwanie plam olejowych z betonu, kostki brukowej

Aby pracować w miejscach, gdzie nie ma dostępu do prądu nasi pracownicy zabierają myjki spalinowe, które doskonale sprawdzają się we wszelkiego rodzaju pracach czyszczących.

Zadzwoń