Jak dbać, czyścić i pielęgnować kostkę brukową?

Kostka brukowa używana do budowy chodników, tarasów, tarasów basenów, podjazdów i jako obrzeża. Jest bardzo popularna zarówno wśród wykonawców architektury krajobrazu, jak i właścicieli domów zrób to sam, łącząc łatwą instalację z odważną deklaracją krajobrazu.
Cegły i kostka brukowa to trwałe rozwiązanie w każdym zastosowaniu, a architektura krajobrazu nie jest wyjątkiem. Przy odpowiedniej pielęgnacji, konserwacji i sporadycznych pracach naprawczych kostka brukowa zapewni długą żywotność w każdym projekcie architektury krajobrazu.

Krótki przegląd świata kostki brukowej i projektowania krajobrazu
Kostka brukowa jest istotnym elementem projektowania krajobrazu; stanowią odważną deklarację i mogą być używane na wielu obszarach zewnętrznych. Występują w wielu wzorach; każdy ma swój własny styl i estetykę, a także specjalistyczne zastosowanie. Pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych domów.
W przypadku stosowania kostki brukowej na podjazd wzór w jodełkę to świetny wybór. Ten wzór ustawia cegły pod kątem 45 stopni względem siebie. Takie rozstawienie umożliwia układaczom przenoszenie dużego obciążenia poprzez rozłożenie ciężaru na jak największej powierzchni. Wzór w jodełkę to sprytna technika do stosowania na podjazdach, która doskonale sprawdza się również w wypełnianiu obszarów o nieregularnych kształtach.
W przypadku chodników projektowanie krajobrazu obejmuje szereg różnych wzorów. W splocie koszykowym zastosowano naprzemienny wzór pionowej i poziomej kostki brukowej, aby stworzyć wygląd splotu koszowego. Efekt końcowy wygląda na bardzo skomplikowany i skomplikowany, ale wykonawcy architektury krajobrazu, a nawet właściciele domów zrób to sam, mogą bardzo łatwo ułożyć ten wzór.
Wiązanie bieżne jest najczęstszym przykładem wzoru kostki brukowej. Cegły układane są obok siebie z przesunięciem. Ten układ jest taki sam, jak w przypadku większości budynków z cegły i dobrze komponuje się z tradycyjnymi budynkami i projektami krajobrazu. Wzór spoiwa biegowego jest również powszechnie stosowany na chodnikach.

Utrzymywanie kostki brukowej w czystości i pięknie
Dbanie o każde zastosowanie kostki brukowej zaczyna się od dobrych nawyków czyszczenia. Brud i wycieki powoli blakną piękną elewację ceglanej kostki. Rutynowe czyszczenie obejmuje zamiatanie brudu i gruzu, zwłaszcza z chodników, ponieważ żwir będzie powoli niszczył cegłę przez kilka lat. Do zbierania rozlanych płynów i olejów użyj absorbentu, takiego jak produkt komercyjny lub nawet trochę mniejszego kota. Od czasu do czasu opłaca się gruntowne czyszczenie kostki brukowej, a czasami naprawdę korzystne jest, gdy przyjeżdżają wykonawcy robót ziemnych ze sprzętem zasilającym.
Okresowe mycie pod ciśnieniem przywróci nawet stare kostki brukowe do pierwotnego blasku i piękna. Czyste cegły ożywią każdy projekt krajobrazu. Wykonawca architektury krajobrazu może skorzystać z dostępnej w handlu myjki wysokociśnieniowej z roztworami czyszczącymi, aby uzyskać głębokie czyszczenie bez stosowania nadmiernego nacisku, który mógłby uszkodzić kostkę brukową lub podłoże pod spodem. Mogą również zastąpić piasek lub wypełniacz spomiędzy cegieł, ponieważ część materiału wydostanie się po praniu.
Nie wszystkie metody czyszczenia są odpowiednie dla kostki brukowej. Unikaj używania piaskarek; piaskowanie sprawia, że ​​cegła wygląda wspaniale, ale w rzeczywistości szkodzi powierzchni wypalanych cegieł. Efekt końcowy jest taki, że kostka brukowa jest bardziej podatna na przyszłe uszkodzenia spowodowane wodą, a na starszych domach może ulec wżerom i pęknięciom. Unikaj również kwasów, ponieważ ten środek czyszczący może trwale odbarwić lub poplamić cegłę, niszcząc ogólny wygląd projektu krajobrazu.

Impregnacja kostki brukowej do pielęgnacji długoterminowej
Szczególnie po dokładnym oczyszczeniu, nałożenie warstwy szczeliwa na cegłę ma kluczowe znaczenie dla utrzymania czystej powierzchni i zapobiegania wzrostowi chwastów. Wykonawcy zieleni powinni być w stanie świadczyć kompleksowe usługi uszczelniające wkrótce po oczyszczeniu kostki brukowej. Zapieczętowane cegły będą również odpychać plamy, dzięki czemu następnym razem, gdy będą wymagać czyszczenia, kostka brukowa nie będzie tak brudna. Ostatecznie uszczelnienie kostki brukowej zabezpieczy Twoją inwestycję na długie lata.
Uszczelnianie kostki brukowej jest sztuką samą w sobie; polegać na wykonawcach architektury krajobrazu, którzy wykonają zadanie, aby zmaksymalizować skuteczność uszczelnienia ochronnego. Nawet jeśli stara warstwa nadal znajduje się na chodniku z cegły, wykonawcy usuwają stare warstwy przed nałożeniem nowej powłoki. Stara lub nierówna warstwa szczeliwa nie zapewni najlepszej ochrony dla długotrwałego projektu krajobrazu.
Typowy proces uszczelniania cegieł najpierw obejmuje etapy czyszczenia i ponownego szlifowania, dlatego najskuteczniejsze jest, aby wykonawca architektury krajobrazu przyjechał w celu wyczyszczenia i uszczelnienia podczas jednej wizyty. Zatrudniając wykonawcę architektury krajobrazu do uszczelniania kostki brukowej, możesz mieć pewność, że zastosowano odpowiednie produkty, a ostateczna aplikacja to równomierna powłoka.
Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele korzyści wynikających z ułożenia nowej warstwy szczeliwa. Uszczelnione cegły są odporne na wnikanie oleju i brudu; hamują wzrost chwastów, mchu i pleśni; odporne na promienie UV i cykl zamrażania i rozmrażania; i pomagają zapobiegać wtargnięciom owadów. Ostatecznie uszczelnienie kostki brukowej odmładza, wzmacnia, chroni i uwydatnia piękno kostki brukowej.
Aby zachować nieskazitelny projekt krajobrazu, będziesz musiał inwestować w czyszczenie i uszczelnianie kostki brukowej co dwa lata. Wydłużenie żywotności dobrze utrzymanych kostki brukowej zwróci tę inwestycję przez cały okres użytkowania domu.

Rozpoznawanie i naprawianie problemów z kostką brukową
Podczas gdy czysty, szczelny i dobrze utrzymany układ architektoniczny z cegły będzie cieszył się długą żywotnością, zdarzają się wypadki, a kostka brukowa może zostać uszkodzona i połamana. Z drugiej strony niewłaściwy krok instalacji może prowadzić do powtarzających się problemów. Na szczęście wykonawcy architektury krajobrazu mogą dokonywać napraw uszkodzonych obszarów i przywracać ogólny projekt krajobrazu do pierwotnego stanu; prawie nikt nie zauważy, czy z czasem wymieniono garść kostki brukowej.
Istnieje kilka sposobów, w jakie cegła może ulec uszkodzeniu lub pęknięciu. Brukarze ceglane mogą osiadać lub przesuwać się ze słabo zagęszczonego podłoża lub piasku podsypkowego, niewłaściwego materiału podłoża dla rodzaju gleby, niewystarczającej ilości materiału podstawowego użytego podczas pierwotnej instalacji lub niewłaściwego nachylenia, które umożliwia gromadzenie się wody w danym obszarze. Pęknięcia i łuszczenie się kamienia mogą się zdarzyć w przypadku kostki brukowej w wyniku użycia przecenionych lub uszkodzonych cegieł oraz soli kamiennej używanej do odladzania przez kilka sezonów zimowych. Wreszcie, kostka brukowa może oddzielić luźne lub nieodpowiednie obrzeża, luźno ułożone wzory cegieł lub użyć niewłaściwego piasku do spoinowania. Niewłaściwe czyszczenie może również powodować niektóre z tych problemów, takie jak zmywanie piasku spoinowego lub zagęszczanie kostki brukowej. Jest to kolejny powód, dla którego eksperci zalecają wykonawcom zieleni do sprzątania.
W świetle możliwych powodów, dla których kostka brukowa wymagałaby naprawy, najlepiej jest polegać na wykonawcach architektury krajobrazu, którzy ocenią pierwotną przyczynę uszkodzenia, a następnie przeprowadzą naprawę. Jesteś to winien swój ogólny projekt krajobrazu, aby rozwiązać podstawowy problem, zamiast po prostu wymieniać kilka kostek brukowych. Wykonawca architektury krajobrazu będzie w stanie naprawić większe problemy, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu szkód w każdym sezonie.
Większość z powyższych problemów można rozwiązać stosunkowo bezboleśnie. Gdy problem dotyczy tylko jednego obszaru, cały problem można zwykle łatwo i szybko rozwiązać przy minimalnym koszcie. Najgorszy scenariusz wymagałby wymiany wielu cegieł, ale obszarów, które nadal nie są uszkodzone, nie trzeba dotykać.
Robienie argumentów dla wykonawcy krajobrazu a robienie tego samemu
Przy omawianiu problemów i zawiłości związanych z czyszczeniem, konserwacją, uszczelnianiem i naprawą kostki brukowej, istnieje wiele rzeczy, które mogą się nie udać. Nie miej złego wrażenia, że ​​kostka brukowa będzie powodować ciągłe bóle głowy – po prostu tak nie jest. Kostka brukowa jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu w schemacie ogólnego projektu krajobrazu. Istnieją jednak potencjalne pułapki, których właściciel domu zrób to sam z dobrymi intencjami może przegapić.
Na przykład ustawienie zbyt wysokiego ciśnienia w myjce ciśnieniowej może spowodować zagęszczenie kostki brukowej lub pęknięcie pojedynczych cegieł. Piasek do spoinowania można również wypłukać podczas mycia mechanicznego. Szczeliwo należy nakładać równomiernie na całej powierzchni, co wymaga starannego nałożenia i dokładnego usunięcia wszelkich poprzednich warstw szczeliwa. Niektóre naprawy kostki brukowej wynikają z podstawowych problemów, które wymagają profesjonalnej naprawy.
Miejmy nadzieję, że te kilka zawiłości w projektowaniu krajobrazu z kostki brukowej da wszystko właściciel domu pewność, że zadzwoni do wykonawcy architektury krajobrazu, gdy pojawi się problem. Wszystko sprowadza się do corocznego lub dwuletniego wezwania do wykonawcy architektury krajobrazu w celu oczyszczenia, uszczelnienia i wszelkich niezbędnych napraw.
Kostka brukowa to niezawodna i piękna technika projektowania krajobrazu. Wymagają jedynie niewielkiej ilości odpowiedniej opieki od wykonawcy krajobrazu, a kostka brukowa nigdy nie będzie utrapieniem dla właściciela domu.
Ta treść jest dokładna i zgodna z najlepszą wiedzą autora i nie ma na celu zastąpienia formalnej i zindywidualizowanej porady wykwalifikowanego specjalisty.

Zadzwoń