Jak czyścimy powierzchnie tartanowe i dlaczego.

Wyróżniamy 3 metody czyszczenia powierzchni z tartanu. Każda z metod skuteczna dobra i dostosowana do możliwości finansowych , budżetowych obiektu i jego zarządcy. Jednak są elementy wspólne dla każdej z metod i wymagania jakie musi spełniać obiekt aby było to możliwe.

Wymagania to: Gniazdka siłowe w odległości max 100m od obiektu, ujęcie wody o przepływie min. 1500l/h oraz stosunkowo dobra pogoda. Im cieplej tym lepiej.

 1. Czyszczenie zimną wodą pod bardzo dużym ciśnieniem 250Bar 1000l/h to parametry myjki, które pozwolą na dobre wyczyszczenie powierzchni w najtańszy sposób. Taka moc w połączeniu z użyciem turbo dyszy oraz ciężką pracą pozwolą na wyczyszczenie boiska do 500m2 przez jedną osobę w ciągu doby. Jednak zależy to od zaangażowania osoby czyszczącej.
 2. Czyszczenie gorącą wodą i wysokim ciśnieniem. Zabrudzenia szczególnie tłuste, smoliste czy takie, które powstały w skutek rozkładających się liści mogą być szybciej usunięte przy pomocy gorącej wody oraz ciśnienia. Różnice w stosunku do zimnej wody:
  WADY: Koszt wynajmu większej myjki, transport 200kg myjki, koszt ropy do grzania wody w urządzeniu
  ZALETY: Szybsze czyszczenie, usunięcie o 10-20% więcej zabrudzeń
 3. Czyszczenie chemiczne + ciśnieniowe na gorąco. W tej metodzie do otwarcia porów rozgrzania powierzchni korzystamy z myjki gorąco wodnej a następnie nakładamy silny środek zasadowy po czym przystępujemy do płukania.
  – WADY: Koszt wynajmu większej myjki, transport 200kg myjki, koszt ropy do grzania wody w urządzeniu, koszt środka chemicznego, konieczna precyzja oraz wiedza gdyż każdy środek chemiczny wymaga odpowiedniego użycie, czasu na powierzchni tartanu oraz odpowiedniego rozcieńczenia
  ZALETY: Szybsze czyszczenie, usunięcie zabrudzeń o największym poziomie skuteczności
Czyszczenie nawierzchni z tartanu, poliuretanu

Zadzwoń