Jak czyścić powierzchnię z poliuretanu – tartan


Klienci często pytają nas, jak czyścić poliuretan, boiska sportowe tak aby była estetyczna ale przede wszystkim bezpieczna i utrzymywała swoje właściwości. Wszystkie powierzchnie poliuretanowe, tartanowe to produkty wymagający niewielkiej konserwacji, jednak są rzeczy, które możesz zrobić, aby zachować dobry wygląd i przedłużyć żywotność nawierzchni na placu zabaw bieżni sportowej, boisku.

Czyszczenie boisk sportowych to nic trudnego.

Podobnie jak w przypadku każdej powierzchni, zalecamy klientom regularne sprawdzanie ich pod kątem obecności ciał obcych i uszkodzeń – szybko rozwiązane problemy to te które się nie pojawiły czyli np. regularnie usuwane szkło, drewno czy liście, które pod wpływem wody i słońca często gniją na powierzchni z tartanu.

Kluczową rzeczą do zapamiętania jest to, że tartan przepuszacz wodę, więc po zainstalowaniu na dobrej podstawie z wolnym drenażem, powinno pozwolić wodzie spłynąć z powierzchni chyba że wartwa gumy pokrysie się pleźnią, grzybem czy mchem. Drożność to podstwa! Do czyszczenia mokrych plamy zalecamy regularne zamiatanie i przedmuchiwanie przy pomocy dmuchaw elektrycznych lub spalinowych w celu usunięcia gruzu, brudu i mchu. Sporadyczne mycie pod niskim ciśnieniem ciepłą wodą może pomóc zmyć brud do podstawy i z dala od powierzchni. Tutaj najlepiej posłużyć się myjką z grzaniem wody, jeśli takim nie dysponujemy warto sprawdzić w najbliższej wypożyczalni myjek ciśnieniowych czy dysponują tego typu sprzętem i wynająć na dobę czy dwie.

Zlokalizowane problemy, takie jak olej i guma do żucia, należy natychmiast rozwiązać, uważając, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Usuwamy je punktowo z użycie gorącej wody z czajnika, parownicy czy myjki gorąco wodnej. W przypadku rozlania farby na bazie wody na powierzchnię można użyć roztworu wody i płynu do mycia naczyń, aby temu zaradzić.

Dzięki regularnym zabiegom pielęgnacyjnym powierzchnia ma otwartą teksturę, trawa i nasiona roślin mogą zostać upuszczone na powierzchnię przez przelatujące ptaki. Każdy kiełek należy wyciągnąć z powierzchni zabić środkami bio bójczymi lub usunąć ręcznie, zanim całkowicie się zakorzenią.

Zadzwoń