Impregnacja kostki brukowej Katowice

Jak często powinna mieć miejsce impregnacja kostki brukowej? Ile czasu działają impregnaty do betonu? Kiedy najlepiej wykonać impregnację kostki brukowej?

Nasza firma już ponad 10 lat zajmuje się profesjonalnym czyszczeniem kostki brukowej na terenie Śląska. Czyścimy kostkę w Katowicach, Zabrzu, Tychach, Mysłowicach, Mikołowie oraz innych miastach województwa Śląskiego.
Klienci bardzo często pytają jak zadbać o powierzchnię po myciu kostki brukowej?

Poniżej filmik pokazujący i opowiadający do czego służą impregnaty, jak działają i jaki impregnat wybrać.

Kostka brukowa wykonana z betonu jest strukturą porowatą. Większość firm zajmujących się produkowaniem kostki brukowej nie impregnuje jej w czasie procesu produkcji a zatem konieczne staje się jej zaimpregnowanie zaraz po jej położeniu.

Ogranicza to wnikanie brudu, ogranicza pojawianie się plam na kostce oraz innego rodzaju zabrudzeń.

Jednak jeśli ten etap przeoczyliśmy na etapie położenia kostki nic nie szkodzi impregnacja kostki brukowej może zostać przeprowadzona po jej wcześniejszym dokładnym umyciu.

Mycie kostki co 4-5 lat to idealny a potem jej impregnacja to idealny sposób na trwałą czystą powierzchnię bez plam po olejach, smarach, bez mchu, porostów a nawet trawy.

Czym czyścimy kostkę?

Kostkę czyścimy przy użyciu myjek ciśnieniowych często z podgrzewaniem wody ale nie zawsze. Tłuste plamy usuwamy z pomocą chemii a rdzę i zaprawy, beton czy cement usuwamy specjalistycznymi środkami kwaśnymi do betonu.

Usuwanie plam to najtrudniejszy i wymagający dużego doświadczenia proces. Usuwanie zabrudzeń atmosferycznych to głównie proces w oparciu o wysokie ciśnienie i wodę.

Mycie kostki brukowej i późniejsza jej impregnacja to proces kilku etapowy.

 • Dokładne usunięcie plam
 • Przeczyszczenie całej powierzchni pod ciśnieniem
 • Za piaskowanie
 • Impregnacja kostki brukowej.

Impregnacja jest procesem, który pozwala nam na uzyskanie różnych rezultatów zgodnie z wymaganiami klienta.

Efekt mokra kostka uzyskujemy przez zastosowanie specjalnych środków impregnujących, które wydobywają moc kolorów ze starsze, wypłowiałej kostki brukowej.

Impregnacja kostki brukowej Katowice, Sosnowiec, Tychy, Mikołów i inne miasta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze firmy zajmującej się impregnacją?

 • Po pierwsze na jakim sprzęcie pracuje firma. Nie raz zdarzało słyszeć nam się że ktoś kupił myjkę z Lidla za 200 zł i rozpoczął pracę jako czyściciel kostki brukowej. Niestety świadczy to o niskim doświadczeniu gdyż sprzęt w tym zawodzie to podstawa. Jeśli firma dysponuje zakresem myjek o sile uderzenia od 150-250 Bar oraz myjkami z podgrzewaniem wody to od razu wiadomo, że usługa powinna zostać wykonana względnie szybko.
 • Poproszenie po czyszczeniu o próbę kilku specyfików do impregnacji to dobry pomysł na samodzielne sprawdzenie jak zaimpregnowana kostka będzie wyglądała po nałożeniu impregnatu do kostki brukowej.
 • Jeśli w czyszczeniu jest mowa o usuwaniu smarów, olejów z kostki brukowej a firma planuje pracę w temperaturze poniżej 15 stopni to również świadczy o niskim doświadczeniu w pracy przy czyszczeniu i impregnacji kostki brukowej. Usuwanie smarów najlepiej wykonać w temperatura od 15 stopni.
 • Zapytanie firmę czym różni się doczyszczanie kostki brukowej od jej czyszczenia to również dobry pomysł.
 • Osoby z branży rozumieją że czyszczenie to regularne np. 1/rok a doczyszczanie to usługa czyszczenia kostki np. po 15 latach nic nie robienia.
 • Wydajność itp. jeśli macie do wyczyszczenia 100m2 i firma mówi że zajmie jej to cały dzień to znów świadczy o amatorszczyźnie lub słabym sprzęcie do czyszczenie kostki brukowej. Profesjonalista czyści do 300m2/dzień a najlepsi potrafią wyczyścić nawet 600m2/12h!
 • Podesłanie filmików, zdjęć z czyszczeń również jest dobrą proklityką firm zajmujących się profesjonalnym czyszczeniem kostki brukowej.
 • Profesjonalne firm czyszczące nie układają BRUKU! To ważne albo firma czyści albo układa bruk. Żadna dobra firma nie robi 2 rzeczy jednocześnie bo im się to nie opłaca.
 • Trwałość impregnatów to ważne pytanie w momencie zapytania o oferty na wykonanie impregnacji kostki brukowej Katowice, ktoś kto pracuje z tym na co dzień nie będzie czytał etykiety ani nie będzie potrzebował 2 dni na przekazanie informacji o tym jak trwały jest impregnat!
 • Jak już zacznie się czyszczenie to wystarczy popatrzeć na osobę pracującą na myjce i od razu wiadomo, że wyczyścił i zaimpregnował już nie jeden teren z kostką brukową w roli głównej.

Impregnujemy kostkę na terenie całego Śląska.

Katowice, Sosnowiec, Tychy, Mikołów i inne miasta.

Zadzwoń