Czyszczenie wykładziny w lokalu użytkowym

Pranie wykładziny w lokalu użytkowym

Wydawałoby się, że czyszczenie wykładzin to bardzo prosta, choć ciężka czynność. Jednakże wysprzątanie ich domowymi sposobami może się okazać niewystarczające. Często wiele brudu nadal pozostaje na wykładzinach, przez co szybko ponownie tracą świeżość. O ile w domu jesteśmy w stanie w miarę często sprzątać, o tyle wysprzątanie lokalu, czy biura wiąże się z chwilowym zastojem. W związku z tym najlepiej jest czyścić wykładziny raz na jakiś czas, ale za to robić to profesjonalnie. Dzięki temu pomieszczenia będą czyste i odświeżone na długo stanowiąc wizytówkę naszej firmy czy restauracji.

Dla naszego przedsiębiorstwa, oferującego usługi sprzątające, żadne wyzwanie nie jest zbyt trudne do wykonania. Udało nam się między innymi dojechać do klienta w Częstochowie. Ratunku wymagał tam lokal usługowo-użytkowy. Składał się on z dwóch pomieszczeń, toteż wykonanie zlecenia zostało poprzedzone przygotowaniami logistycznymi. Należało uprzednio przygotować sprzęt i dojechać na miejsce. Poza tym sprzątanie obu pomieszczeń trzeba było wykonać w tym samym czasie. Celem było jak najdokładniejsze i jednocześnie jak najszybsze zrobienie porządków.

Czyszczone wykładziny nosiły ślady bardzo intensywnego użytkowania. Nie jest to niczym dziwnym w tak uczęszczanym miejscu. Jednakże prowadzenie ruchliwego lokalu wcale nie oznacza, że nie można wyeksploatować chwili, aby dokonać gruntownego oczyszczania podłóg. W pierwszym pomieszczeniu największym wyzwaniem okazał się mocno wtarty we włosie brud. Ponadto na wykładzinie znajdowały się plamy, które należało jak najszybciej wywabić. Drugie z powierzonych nam pomieszczeń miało wykładzinę okraszoną kilkoma plamami. Ponadto miała ogólne ślady standardowego użytkowania. Oznaczało to, że będzie musiała zostać wyprana.

Wykonywanie całego zlecenia zajęło nam łącznie dwie i pół godziny. Ten czas wystarczył na przeprowadzenie profesjonalnego czyszczenia. Doprowadziliśmy wygląd wykładzin w lokalu do dawnej świetności, co od razu sprawiło, że pomieszczenia zaczęły lepiej wyglądać. Uporczywie przyczepione do nich plamy zniknęły na dobre, brud został zebrany i zmyty.

Warto było włożyć taki wysiłek w sprzątanie powierzonych nam pomieszczeń. Klient bowiem był nader zadowolony z efektów naszej pracy.

Zadzwoń