Czyszczenie tkaniny Carabu

Czyszczenie narożnika

Niezwykle pięknie prezentującym się materiałem wykorzystywanym do obijania mebli jest tkanina Carabu. Materiał ten wymaga jednak wyjątkowej troski o czystość. Istnieje szereg stron, które traktują o czyszczeniu tego materiału- większość użytkowników przyznaje, że jest to materiał wyjątkowo trudny w czyszczeniu- z czym musimy się zgodzić w całej rozciągłości. Większość innych firm ma także podobne doświadczenia z Carabu. Dlaczego tak się dzieje? Najczęściej, gdy otrzymujemy zlecenie na czyszczenie tkaniny Carabu to zderzamy się z bardzo mocno zabrudzoną tapicerką. Wypranie Carabu zajmuje o wiele więcej czasu niż standardowa tapicerka. Sprzedawcy tych materiałów starają się trochę ulżyć naszej oraz posiadaczy niedoli i zamieszczają stosowne informacje, iż konieczne jest staranne i przede wszystkim- systematyczne czyszczenie tkaniny Carabu. Jest to warunek bezwzględny dla utrzymania dobrego wyglądu tej powszechnie stosowanej przez użytkowników tkaniny.

„(…) Tkanina Carabu wymaga okresowych zabiegów pielęgnacyjnych, które obejmują delikatne odkurzanie- najlepiej miękką końcówką, regularne usuwanie zaplamień i zanieczyszczeń- zalecenia poniżej. Tkanina powinna być poddana okresowo gruntownemu czyszczeniu przez wyspecjalizowaną firmę. Właściwa konserwacja Carabu jest jednym z warunków gwarancyjnych. Przy braku regularnej konserwacji, możliwe jest całkowite odrzucenie roszczeń z tytułu gwarancji(…)”

Jeśli jesteśmy więc posiadaczami tej „wyjątkowej tkaniny”, to winniśmy bezwarunkowo dbać o regularną jej konserwację. Jest to istotne nie tylko ze względu na dobry wygląd, ale i zachowanie gwarancji na materiał. Posiadacze powinni szczególnie pamiętać, że w przypadku długotrwałego zabrudzenia, które zdąży wniknąć w obręb materiału, to nawet najlepsze ekipy nie poradzą sobie z usunięciem plam i niemożliwym stanie się odzyskanie pierwotnego wyglądu tkaniny. Struktura niektórych włókien bardzo mocno determinuje wnikanie i wiązanie brudu. W przypadku Carabu to wiązanie jest wyjątkowo silne i w większości przypadków niestety nie udaje się usunąć przewlekłych zabrudzeń.

Profesjonalne pranie tego typu tapicerki jest naprawdę bardzo pracochłonne. Zlecenia na czyszczenie Carabu są dla nas szczególnie ciężkie i wymagają od nas poświęcenia naprawdę długiego czasu. Oprócz poświęcenia czasu konieczne jest posiadanie znacznych umiejętności, specyficznej wiedzy oraz wcale nie mniejszego doświadczenia ludzi, którym przychodzi czyścić tego typu materiał. Skuteczność czyszczenia Carabu jest miernikiem jakości firmy oraz doświadczenia jej pracowników. W naszym zespole pracują wyjątkowi ludzie, którzy dzięki wieloletniej pracy są w stanie usunąć znaczną ilość brudu z włókien tej tapicerki. Czasami zdarza się jednak, że konieczne jest pozostawienie pewnych fragmentów materiału, których odplamienie jest całkowicie niemożliwe. Na taką sytuację posiadacze pracują przez długi czasu- pokutuje tutaj brak regularnego czyszczenia oraz korzystania z usług profesjonalnych firm. Właściciele przy zakupie często nie rozumieją, jak specyficznym materiałem jest Carabu. Tapicerka tego typu jest bardzo kapryśna- w zasadzie każdy materiał jesteśmy w stanie doprowadzić do stanu idealnego, nawet jeśli zabrudzenie sięga bardzo głęboko i jest efektem wieloletniego zaniedbania. Podobnie problemem nie są zabrudzenia szczególnie intensywnymi substancjami, które gorzej się rozpuszczają. W przypadku Carabu nie jesteśmy już tak pewni efektów naszej pracy i nie zawsze udaje się nam uzyskać idealne rezultaty naszej pracy. Specyfika pewnych materiałów potrafi bardzo mocno skomplikować nasze działania. Nie lubimy zbytnio tej tkaniny, albowiem wiemy, że w jej przypadku nie uzyskamy efektu stuprocentowego wyczyszczenia. Klienci pomimo braku totalnego usunięcia zabrudzeń z reguły są bardzo zadowoleni z uzyskanych efektów i cieszą się, że udało się przywrócić wygląd mebli do częściowego stanu pierwotnego. Rzadko się zdarza, żeby ktoś krytykował efekty naszej pracy- klienci rozumieją, że nie jest możliwe idealne doczyszczenie zabrudzeń w przypadku tej tkaniny.

Zadzwoń