Czyszczenie kostki brukowej Katowice i inne miasta

Maszyna do mycia kostki brukowej 350 bar 1300l/h

Jak wygląda cały proces czyszczenia kostki brukowej krok po kroku?

Mycie kostki to nie tylko pozbycie się zabrudzeń z kostki brukowej, lecz również wymiana piasku oraz impregnacja. Tak, cały proces czyszczenia kostki tak aby kostka na wiele lat była czysta i utrzymała czystość maksymalnie długo wymaga:

 

    1. Dokładnego wyczyszczenia z pomocą myjki ciśnieniowej, czym mocniejsza myjka tym lepiej. Kostkę można myć myjkami od 150 do 350 BAR. Czym więcej mocy tym lepiej.

    1. Usunięcie całości starego piasku ze szczelin między kostkami.

    1. Wymianie piasku czyli zasypaniu szczelin nowym świeżym piaskiem tak aby ograniczyć dostęp światła.

    1. Zaimpregnowaniu kostki impregnatem do betonu.

Ile trwa cały proces i kiedy które czynności można wykonać?

Czyszczenie kostki można wykonać w każdą pogodę, o ile nie ma mrozu. Czym cieplej tym lepiej jednak zbyt wysoka temperatura i praca na zewnątrz to może nie być zdrowe dla osoby czyszczącej.

Piaskowanie czyli zasypanie piaskiem to proces, który trwa min. 3 dni. W pierwszym dniu rozsypujemy piasek i z grubsza rozprowadzamy z nadmiarem po całej powierzchni.

Czekamy na 1 ciepły dzień jednak najlepiej jeśli dzień wcześniej padało. Pozwoli to na zagęszczenia piasku w szczelinach.

Drugi element piaskowania to rozprowadzenie i pozbycie się nadmiaru z jego powierzchni.

Impregnacja to ostatni element procesu czyszczenia kostki. Dzięki temu lico kostki nabiera koloru, a beton jest zabezpieczony przed wnikaniem brudu, mchu i zabrudzeń olejowych i gumowych.

Czy trzeba piaskować szczeliny między kostkami?

Nie trzeba, jednak jeśli przerosty między kostką mają się nie pojawić przez najbliższe kilka lat to tylko „wymiana piasku” czyli usunięcie starego i zasypanie nowym na to pozwoli.

Czy trzeba impregnować kostkę?

Nie trzeba ale jeśli wykonujemy czyszczenie, piaskowanie i chcemy aby kostka była jak nowa to impregnacja pozwoli na utrzymanie czystej kostki czyli wolnej od mchów, plam, porostów, zabrudzeń zarówno naturalnych jak i tych wynikających z jaj użytkowania. Impregnaty tworzą strukturę, które nie przyjmuje wody, przez co brud nie wnika.

Szukasz firmy która profesjonalnie czyści kostkę? Zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń