Jakie są najistotniejsze punkty czyszczenia hali namiotowej?

Zabrudzenia wewnątrz oraz brak dobrej wentylacji wewnątrz hali oraz złe warunki pogodowe na zewnątrz mogą doprowadzić do powstania pleśni, grzybów i w konsekwencji uszkodzenia powłoki hali namiotowej. Dlatego ważna jest regularna pielęgnacja hali poprzez regularne mycie, odgrzybianie i wentylowanie. Wygląd oraz dobre – zdrowe powietrze we wnętrzu hali to również ważne aspekty. Długo nie czyszczone hale a dokładniej materiał z którego są one wykonane może ulec uszkodzeniu, przebarwieniu oraz może utracić swoje naturalne właściwości zarówno wytrzymałościowe jak również estetyczne.

Usuwanie grzybów, mycie hali na wysokości czy inne zadania wymagają doświadczenia i umiejętności. Dobrze dobrane produkty chemiczne z łatwością poradzą sobie z sadzą, glonem, grzybem czy innymi zabrudzeniami meteorologicznymi.

Jeśli chcecie Państwo sami wyczyścić halę, również służymy pomocą w doborze odpowiedniej techniki, chemii oraz sprzętu. Wynajmujemy sprzęt oraz sprzedajemy chemię do samodzielnego czyszczenia hali. 

W trakcie czyszczenia hali od wewnątrz sprawdzamy również stan powłoki i informujemy o wszelkiego rodzaju uszkodzeniach.

Najlepiej czyszczenie wykonać 2 razy w roku. Po zimie, która to pora roku niesie ze sobą zimno, śnieg i temperatury ujemne oraz możliwość uszkodzeń powłoki oraz na wiosnę.

Jeśli jednak warunki finansowe pozwalają tylko na 1 kontrolę najlepiej wykonać ją we wrześniu/październiku w celu przygotowania się do zimy. W tym okresie jesteśmy również w stanie dokonać napraw. Gdy na dworze mamy temperatury ujemne bardzo trudno jest wykonać jakiekolwiek naprawy. 

Jak prawidłowo myć halę namiotową?

Mycie hali namiotowej jest bardzo czasochłonne. Wynika to z tego, iż niejednokrotnie wymaga pracy ze zwyżki kawałek po kawałku. Tym trudniejsze im więcej rzeczy jest na podłodze i wymaga lawirowania między ładunkami zwyżką co nie jest łatwym zadaniem. Drugi temat to czy w hali są jakieś rzeczy, których nie można pochlapać wodą. Jeśli tak czyszczenie kawałek po kawałku plandeki od środka staje się bardzo trudnym zadaniem. Stąd ważne spostrzeżenie i uwaga: NAJLEPIEJ MYĆ HALĘ GDY JEST PUSTA!

  1. Mycie od zewnątrz to najczęściej rozprowadzenie środka przy pomocy opryskiwacza, pianownicy lub mopa oraz jej dokładne spłukanie. I tu wszystko byłoby proste gdyby nie trudność z dostępem, czasami jest to drabina, czasami zwyżka a jeszcze innym razem tyczki 4-12m. Chemia może również wymagać kilkukrotnego nałożenia i spłukania a co ważne jeśli czyścimy powierzchnię od zewnątrz to warunki atmosferyczne a dokładniej temperatura mogą wpływać na jej zbyt szybkie wysychanie.
  1. Czyszczenie wnętrza:
    1. Ściany pionowe

Czyszczenie myjką z grzaniem wody, czyszczenie mopami w celu rozprowadzenia środka bio bójczego, czyszczenie z nałożeniem chemii pianownicy. Wiele różnych metod,

  • Sufit

Najczęściej zwyżką lub z drabiny, rusztowania. Kawałek po kawałku mopem z odpowiednią chemią lub z pomocą pianownicy oraz myjki i lancy.

  • Odkurzanie konstrukcji

Ważny zabieg choć często pomijany. Odkurzacz przemysłowy z pomocą tyczki lub przy pomocy zwyżki.

Jak myć halę namiotową – podsumowanie

Każdego roku hala ze względu na zmienne warunki pogodowe jest poddawana działaniu wielu czynników takich jak:

– słońce

– śnieg

– opady deszczów

– ujemne temperatury

– liście, czy inne zabrudzenia pochodzenia organicznego.

Dlatego tak ważne jest aby dbać i regularnie czyścić halę wewnątrz i od zewnątrz. Jeśli sami chcą Państwo podjąć się tego zadania zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią sprzętu czyszczącego w której otrzymają Państwo niezbędne know how a jeśli interesuje Państwa usługa wykonana przez profesjonalistów to również zapraszamy do kontaktu.