Czyszczenie hali namiotowej, balonu, kortu.

Jakie są najistotniejsze punkty czyszczenia hali namiotowej?

Zabrudzenia wewnątrz oraz brak dobrej wentylacji wewnątrz hali oraz złe warunki pogodowe na zewnątrz mogą doprowadzić do powstania pleśni, grzybów i w konsekwencji uszkodzenia powłoki hali namiotowej. Dlatego ważna jest regularna pielęgnacja hali poprzez regularne mycie, odgrzybianie i wentylowanie. Wygląd oraz dobre – zdrowe powietrze we wnętrzu hali to również ważne aspekty. Długo nie czyszczone hale a dokładniej materiał z którego są one wykonane może ulec uszkodzeniu, przebarwieniu oraz może utracić swoje naturalne właściwości zarówno wytrzymałościowe jak również estetyczne.

Usuwanie grzybów, mycie hali na wysokości czy inne zadania wymagają doświadczenia i umiejętności. Dobrze dobrane produkty chemiczne z łatwością poradzą sobie z sadzą, glonem, grzybem czy innymi zabrudzeniami meteorologicznymi.

Jeśli chcecie Państwo sami wyczyścić halę, również służymy pomocą w doborze odpowiedniej techniki, chemii oraz sprzętu. Wynajmujemy sprzęt oraz sprzedajemy chemię do samodzielnego czyszczenia hali. 

W trakcie czyszczenia hali od wewnątrz sprawdzamy również stan powłoki i informujemy o wszelkiego rodzaju uszkodzeniach.

Najlepiej czyszczenie wykonać 2 razy w roku. Po zimie, która to pora roku niesie ze sobą zimno, śnieg i temperatury ujemne oraz możliwość uszkodzeń powłoki oraz na wiosnę.

Jeśli jednak warunki finansowe pozwalają tylko na 1 kontrolę najlepiej wykonać ją we wrześniu/październiku w celu przygotowania się do zimy. W tym okresie jesteśmy również w stanie dokonać napraw. Gdy na dworze mamy temperatury ujemne bardzo trudno jest wykonać jakiekolwiek naprawy. 

Jak prawidłowo myć halę namiotową?

Mycie hali namiotowej jest bardzo czasochłonne. Wynika to z tego, iż niejednokrotnie wymaga pracy ze zwyżki kawałek po kawałku. Tym trudniejsze im więcej rzeczy jest na podłodze i wymaga lawirowania między ładunkami zwyżką co nie jest łatwym zadaniem. Drugi temat to czy w hali są jakieś rzeczy, których nie można pochlapać wodą. Jeśli tak czyszczenie kawałek po kawałku plandeki od środka staje się bardzo trudnym zadaniem. Stąd ważne spostrzeżenie i uwaga: NAJLEPIEJ MYĆ HALĘ GDY JEST PUSTA!

  1. Mycie od zewnątrz to najczęściej rozprowadzenie środka przy pomocy opryskiwacza, pianownicy lub mopa oraz jej dokładne spłukanie. I tu wszystko byłoby proste gdyby nie trudność z dostępem, czasami jest to drabina, czasami zwyżka a jeszcze innym razem tyczki 4-12m. Chemia może również wymagać kilkukrotnego nałożenia i spłukania a co ważne jeśli czyścimy powierzchnię od zewnątrz to warunki atmosferyczne a dokładniej temperatura mogą wpływać na jej zbyt szybkie wysychanie.
  1. Czyszczenie wnętrza:
    1. Ściany pionowe

Czyszczenie myjką z grzaniem wody, czyszczenie mopami w celu rozprowadzenia środka bio bójczego, czyszczenie z nałożeniem chemii pianownicy. Wiele różnych metod,

  • Sufit

Najczęściej zwyżką lub z drabiny, rusztowania. Kawałek po kawałku mopem z odpowiednią chemią lub z pomocą pianownicy oraz myjki i lancy.

  • Odkurzanie konstrukcji

Ważny zabieg choć często pomijany. Odkurzacz przemysłowy z pomocą tyczki lub przy pomocy zwyżki.

Jak myć halę namiotową – podsumowanie

Każdego roku hala ze względu na zmienne warunki pogodowe jest poddawana działaniu wielu czynników takich jak:

– słońce

– śnieg

– opady deszczów

– ujemne temperatury

– liście, czy inne zabrudzenia pochodzenia organicznego.

Dlatego tak ważne jest aby dbać i regularnie czyścić halę wewnątrz i od zewnątrz. Jeśli sami chcą Państwo podjąć się tego zadania zapraszamy do kontaktu z naszą wypożyczalnią sprzętu czyszczącego w której otrzymają Państwo niezbędne know how a jeśli interesuje Państwa usługa wykonana przez profesjonalistów to również zapraszamy do kontaktu.

Zadzwoń