Czyszczenie dywanów i wykładzin – krok po kroku.

Pranie dywanów Katowice

Dywany i wykładziny są wygodniejsze i bardziej eleganckie, niż gołe panele podłogowe. Niestety jednak dużo łatwiej ulegają zabrudzeniom. O ile w domu pranie można wykonywać rzadziej – w zależności od własnych potrzeb i poczucia czystości – o tyle w biurach, które są wizytówką naszego interesu, powinniśmy dbać o bardzo regularne wykonywanie tej czynności. W przeciwnym razie wykładzina szybko ulegnie zniszczeniu a brud stanie się trudniejszy lub wręcz niemożliwy do usunięcia.

Zanim przystąpimy do wyprania wykładziny, czy dywanu, należy je dokładnie oczyścić za pomocą odkurzacza powietrznego. Trzeba zebrać cały pył, okruchy i inne tego typu zabrudzenia, które mogłyby przeszkadzać w praniu właściwym. Warto zainwestować w wypożyczenie lub zakup odkurzacza przemysłowego, np. firmy Karcher. Dzięki temu zyskujemy pewność co do jakości czyszczenia.

Pierwszym krokiem prania jest usunięcie widocznych plam (z tuszu, etc.).

Drugi krok to rozprowadzenie chemii na dywanie i zassanie brudu, który rozpuścił się najszybciej. Przy tej czynności można użyć dokładniejszej szczotki do odkurzacza, np. typu turbo, gdyż zbierze ona więcej zabrudzeń.

Kolejnym krokiem jest wciągnięcie wszelkich pozostałości, które dłużej się rozpuszczały, odkurzaczem o wysokiej sile. W ten sposób pozbywamy się wszystkich zabrudzeń z dywanu lub wykładziny. Dodatkowo też w trakcie tego procesu czyszczony obiekt częściowo się wysusza.

Suchość dywanu/wykładziny po praniu to ostatni krok ich czyszczenia. Jest to bardzo istotne szczególnie w przestrzeniach biurowych, gdzie nie ma czasu na oczekiwanie, aż wykładzina sama wyschnie. Ponadto do wilgotnej powierzchni łatwo mogłyby przylgnąć nowe wyraźne zabrudzenia. Najłatwiejszym sposobem na wykonanie tego etapu jest użycie nagrzewnic powietrznych – szybko suszą i zużywają niewiele energii.

Wymienione wyżej podstawowe kroki prania dywanów oraz wykładzin są niedrogie i proste do wykonania. Ponadto w naszym gabinecie lub biurze stanowią inwestycję w wizerunek.

 

Zadzwoń