Czyszczenie drewnianych tarasów.

Jak podejść do czyszczenia tarsu z drewna? Jak wykonać go skutecznie, bezpieczenie dla drewna i drewnianych lameli oraz tak aby pozbyć się mchów i innych zabrudzeń oragnicznych, które wnikają w głąb drewna czyniąc je śliskimi?

Drewno, szczególnie takie które wystawione jest na działanie promieni słonecznych szczególnie silnie narażone jest na silne zabrudzenia poprzez wnikanie mchów, traw i innych organizmów.

Jak widać na filmiku w strukturę drewna bardzo silnie wniknął mech. Jest to taras, który ma ok 10 lat i był impregnowany jakieś 5 lat temu. Co za tym idzie trzeba go przygotować do ponownej impregnacji poprzez dogłębne wyczyszczenie z mchów i innych zabrudzeń.

Zbyt duże ciśnienie doprowadziło by do zniszczenia, postrzępienia lameli natomiast zbyt małe nie poradzi sobie z takim brudem.

Rozwiązniem w takim wypadku jest myjka gorącowodna czyli taka, która podgrzewa wodę do nawet 150 stopni – w tym wypadku ze względu na brak prądu siłowego na obiekcie została użyta myjka 150Bar podgrzewajaca wodę do 80 stopni co spokojnie wystarczyło.

Ciśnienie 150 Bar, w przypadku zimnej wody nie pozwoliłoby na calkowite usunięcie zabrudzeń jednak z pomocą przychodzi gorąca woda, która pozwala na szybsze rozpuszczenie oraz usunięcie zabrudzeń tłustych i organicznych.

Nasza firma zajmuje się świadczeniem usług zarówno czyszczenia jak również wynajmu urządzeń do czyszczenia czyli takich samych myjek odkurzaczy czy innych maszyn czyszczących, które pozwalają na wykonanie porządków wokół domu i nie tylko.

Zadzwoń