Właściwa technika czyszczenia patio, tarasu, elewacji z cegły


Po ułożeniu tarasu z cegły nie wymaga on wiele konserwacji. To jedna z największych cech cegły. Z biegiem czasu, z powodu wzrostu chwastów, osadu lub opadających liści, możesz chcieć dobrze wyczyścić to patio. Zanim to zrobisz, przejrzyj te proste instrukcje, aby upewnić się, że Twoje ceglane patio pozostanie piękne przez wiele lat.

Wcześniej – Zaniedbane ceglane patio z pleśnią i pleśnią
Zacznij od zamiatania lub przedmuchania ceglanego patio z wszelkich zanieczyszczeń. Jeśli masz chwasty rosnące w spoinach między układarkami, spryskaj je środkiem chwastobójczym lub wyciągnij ręcznie. Daj swojemu tarasowi kolejne zamiatanie, aby usunąć martwy materiał roślinny lub luźną ziemię.

Jeśli twoje patio znajduje się w wilgotnym lub zacienionym miejscu na twoim podwórku, możesz zauważyć pleśń lub pleśń rosnącą na cegłach. Chociaż nie spowoduje to uszkodzenia integralności patio, może być nieestetyczne. Na szczęście można to łatwo usunąć za pomocą prostego środka czyszczącego:
4 szklanki wybielacza
– 1 galon ciepłej wody

Nałóż roztwór czyszczący małymi fragmentami, aby roztwór nie wysychał na kostce brukowej i wyszoruj sztywną szczotką z włosia. Dokładnie wypłucz go wężem ogrodowym pod normalnym ciśnieniem iw razie potrzeby wyszoruj go po raz drugi.

Chcesz uniknąć używania dyszy wysokociśnieniowej lub myjki ciśnieniowej, ponieważ siła wody może usunąć piasek między fugami cegły. Myjki ciśnieniowe mogą również powodować odpryskiwanie krawędzi układarek.
Po usunięciu chwastów i wypłukaniu tarasu możesz zauważyć, że w stawach brakuje trochę piasku. Po prostu zmieść piasek z powrotem do fug za pomocą miotły. Piasek betonowy (lub piasek rzeczny) jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ ziarna są kanciaste, a piasek „blokuje” się w spoinach.
Po: Prosta metoda czyszczenia przywraca naturalne piękno ceglanego patio

Zadzwoń