Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Od pewnego czasu na rynku nieruchomości panuje zastój. Niewiele jest osób, które mogą realizować większe inwestycje, a jeśli się na nie zdecydują – wybierają przeważnie rynek pierwotny. Powoduje to, że bardzo trudno jest sprzedać mieszkanie. W celu zwiększenia szans na potencjalny zysk zaleca się skorzystać z kilku rad, które znajdują się poniżej:

Czym jest home staging

Home staging to zbiór czynności, które mają za zadanie przedstawienie nabywcy mieszkania w najlepszym świetle. W Polsce usługa tego rodzaju nie jest jeszcze bardzo popularna, ale w dobie kryzysu coraz więcej sprzedawców decyduje się za jej pomocą zwiększyć swoje szanse na rynku. Ogólnie, zawsze warto korzystać z jej możliwości, bez względu na koniunkturę panującą na rynku.

Czego oczekiwać po wizycie home stagera?

Profesjonalista z dziedziny home stagingu zacznie swoją pracę od szczegółowych oględzin i sprawdzenia inwentarza. Po zapoznaniu się ze wszystkimi niezbędnymi informacjami przygotuje plan działania, który przedstawi właścicielowi lokalu. Zaakceptowane przez niego zmiany zostaną wprowadzone w życie. Najważniejsze aspekty, o których należy pamiętać w czasie procesu przygotowania mieszkania do sprzedaży

Przygotowanie poszczególnych pomieszczeń

Funkcjonuje prosta zasada, która pasuje do każdego pomieszczenia – należy zaprezentować jego wszechstronność. Jest to ważne przede wszystkim w przypadku niewielkich lokali, które mogą potrzebować zmian. Przykładowo, dobrze jest wyróżnić wielkość salonu, zagwarantować dostęp światła, co przełoży się na lepszy przepływ powietrza.

Jeśli na ścianie wiszą obrazy, trzeba je odpowiednio wyeksponować, tak by nie rzucały się w oczy zbyt nachalnie pokazując tym samym nasze preferencje. Ofertę chcemy przecież przedstawić jak największą liczbę klientów. Czyste i atrakcyjne – takie powinno być mieszkanie. Warto usunąć swoje rzeczy osobiste, tak by klienci mogli się skupić jedynie na oglądaniu mieszkania, a nie na naszym życiu prywatnym, co rozpraszałoby ich uwagę i odciągało od zakupu. Naszym celem jest sprawić, by klient oczami wyobraźni mógł wyobrazić sobie mieszkanie w swojej własnej aranżacji. Na tym zadaniu powinniśmy się skupić w pierwszej kolejności.

Obecnie klienci wykazują coraz mniejszą ochotę do wprowadzania większych zmian w zakupionych przez siebie mieszkaniach, czy dokonywaniu napraw. Wielu chce od razu nabyć mieszkanie pod klucz i wprowadzić się do niego natychmiastowo. O tym dobrze jest pamiętać w czasie przygotowywania mieszkania do oględzin.

W czasie przygotowań trzeba podążać za trendami, które w danym momencie dominują na rynku. Kompleksowe, komercyjne myślenie i dostosowanie mieszkania do potrzeb dzisiejszych nabywców jest drogą do sukcesu. Odpowiednia wizualizacja, podkreślenie wszystkich walorów naszej propozycji pozwoli na przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów.

Przygotowanie mieszkania do sprzedaży wymaga uprzedniego udekorowania go. Skorzystanie z rad i pomocy specjalistów będzie dla nas najlepszym wyborem. Fachowcy najlepiej wiedzą, na co uwagę zwraca osoba poszukująca mieszkania lub domu dla siebie. Ich wsparcie pozwoli uniknąć błędów typowych dla amatorów w tej dziedzinie.

Sypialnia

Z sypialni należy usunąć w pierwszej kolejności wszystkie elementy rzucające się w oczy. Biel daje poczucie czystości oraz prostoty tak poszukiwanej przez kupujących. Biel daje możliwość wyobrażenia sobie przez klienta w sypialni, która jest przecież miejscem niezwykle intymnym oraz prywatnym. Warto zaopatrzyć się w białe kołdry oraz chodniczki i ręczniki. Wtedy uzyskuje się wrażenie, że jesteśmy w sypialni hotelowej, która nie jest przez nikogo zamieszkana. Wykładzinę, jeżeli znajduje się w pomieszczeniu powinno się dokładnie wyczyścić. Czystość oraz schludność podczas prezentacji odgrywa najważniejszą rolę. Dla poprawienia efektu często usuwa się z sypialni ciężkie zasłony oraz firanki. Z okien dobrze jest pozbyć się wszystkich niepotrzebnych dodatków.

Pokój dla dziecka

Pokój dla dziecka przygotowuje się do prezentacji podobnie jak pozostałe pomieszczenia w mieszkaniu. Profesjonalnie przygotowany pokój jest czysty, nie ma w nim żadnych rupieci oraz gratów. Zabawki na ten czas chowa się do szafek oraz półek. Pokój dla dziecka również powinien być utrzymany w stonowanych kolorach. Jaskrawe kolory warto przemalować. Pokoje dla dzieci są z reguły niewielkie, dlatego to zadanie nie zajmuje wiele czasu.

Łazienka

Uporządkowana i czysta łazienka to cel, do którego powinniśmy dążyć. Wszystkie nasze prywatne akcesoria służące do porannej lub wieczornej toalety na czas wizyty kupującego chowamy do szafek. Przy umywalce dla dekoracji można umieścić dodatek w postaci estetycznie wyglądającego mydła. Biel jest najlepszym kolorem dla każdej łazienki.

Rady od osób zajmujących się home stagingiem warto brać poważnie pod uwagę, ponieważ dzięki nim mieszkanie wystawione na sprzedaż wygląda znacznie bardziej atrakcyjnie. Profesjonalnie przygotowana oferta daje sygnał kupującemu, że ma on do czynienia z osobą, która poważnie podchodzi do całej transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *