Czyszczenie elewacji – mech oraz graffiti

Jeśli chcemy, aby nasz budynek pięknie się prezentował musimy zadbać o czystą elewację. Problem powracającego mchu, pleśni, grzybów, graffiti lub zniszczeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi często nas przerasta. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu, nerwów i energii. Zdecydowanie lepiej bowiem poradzą oni sobie z trapiącymi nas kłopotami.

Fasady, tynki, kamień

Nasi specjaliści są w stanie wyczyścić dowolną elewację. Szeroka gama preparatów chemicznych oraz sprzętu pozwala na dopasowanie środków oraz metod do konkretnego typu powierzchni. Oznacza to, że twoja elewacja nie tylko zostanie dokładnie oczyszczone, ale również użyte do tego sposoby nie wpłynął negatywnie na jej trwałość i estetykę. Ponadto, wbrew pozorom, usunąć z elewacji można niemal wszystko, zarówno graffiti, jak i pozostałości cementu, czy też pleśń, grzyby i innego rodzaju narośle.

Usuwanie pleśni, grzybów, mchów

Tego typu narośle pojawiają się najczęściej na obiektach stworzonych z kamienia i/lub umiejscowionych w wilgotnych i zacienionych miejscach. Są to bowiem najkorzystniejsze warunki dla rozwijania się pleśni, mchów, itp. Istnieją jednak specjalne preparaty przeznaczone do pozbywania się tego typu zabrudzeń. Co więcej wspomagają one ochronę mytej powierzchni w taki sposób, aby nowe narośle nie pojawiały się na nich przez długi czas.

Usuwanie graffiti

Jest to bardzo często występujący problem. Na szczęście graffiti można całkowicie usunąć. Ponadto można również chronić powierzchnię przed zniszczeniem przez kolejne bohomazy. Wynika to z tego, że specjaliści używają nie tylko odpowiednich środków chemicznych do usuwania graffiti, ale również najlepszych dostępnych impregnatów do ochrony budynków.

Impregnacja to podstawa

Wspomniane impregnaty to środki, które zabezpieczają powierzchnię przed powstawaniem na niej zabrudzeń, narośli oraz uszczerbków. Powodują one nie tylko tyle, że trudniej już zanieczyścić zaimpregnowane miejsce, ale również, w razie ewentualnego zabrudzenia, dziecinnie łatwo jest ponownie umyć elewację.

Odpowiedni dobór środków i metod nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać. Ich niewłaściwe zastosowanie może doprowadzić do zniszczenia mytej powierzchni. Dlatego fachowiec jest osobą niezbędną do tego typu operacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *