Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Od pewnego czasu na rynku nieruchomości panuje zastój. Niewiele jest osób, które mogą realizować większe inwestycje, a jeśli się na nie zdecydują – wybierają przeważnie rynek pierwotny. Powoduje to, że bardzo trudno jest sprzedać mieszkanie. W celu zwiększenia szans na potencjalny zysk zaleca się skorzystać z kilku rad, które znajdują się poniżej:

Czyszczenie elewacji – mech oraz graffiti

Jeśli chcemy, aby nasz budynek pięknie się prezentował musimy zadbać o czystą elewację. Problem powracającego mchu, pleśni, grzybów, graffiti lub zniszczeń spowodowanych warunkami atmosferycznymi często nas przerasta. Skorzystanie z usług profesjonalistów pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu, nerwów i energii. Zdecydowanie lepiej bowiem poradzą oni sobie z trapiącymi nas kłopotami.

Home staging, czyli przygotowanie domu do sprzedaży

Wymagające i konkurencyjne rynki nieruchomości (amerykański, kanadyjski) od dziesięcioleci korzystają z tej metody, która ostatnimi czasy również w Polsce zaczyna zyskiwać grono zwolenników. Obecność tego zjawiska w naszym kraju potwierdza Maria Semczyszyn za sprawą programu „Home staging- mieszkanie do sprzedania”. Jest ona specjalistką od spraw rynku nieruchomości, a zarazem dyplomowaną home-stagerką. Fabuła jej programu opiera[…]

Elewacja do renowacji. Naprawy, odświeżanie i mycie elewacji ceglanej lub elewacji klinkierowej

Nawet od kilkudziesięciu do stu lat jest w stanie wytrzymać bez remontu elewacja typu ceglanej lub klinkierowej. Z czasem jednak należy zacząć dokonywać jej systematycznej renowacji. Sposób jej dokonywania jest uzależniony w pierwszej kolejności od stopnia zabrudzenia. Od czasu do czasu elewacja potrzebuje też poważniejszych napraw. Jak je skutecznie przeprowadzić?